Schronisko Krosnice

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Krośnicach - jesteśmy placówką oświatowo-wychowawczą, a naszym celem jest rozwój turystyki, jako aktywnej formy wypoczynku wśród dzieci i młodzieży oraz turystów indywidualnych. Znajdziesz u nas spokój, komfort i życzliwość naprawdę blisko przyrody. Są tutaj wymarzone warunki do wypoczynku jak i pracy. Jesteśmy w centrum Doliny Baryczy, która jest prawdziwym rajem dla miłośników przyrody z unikatowym Rezerwatem "Stawy Milickie", który zalicza się do najcenniejszych przyrodniczo ekosystemów na świecie, należącym do "Living Lakes" - międzynarodowej sieci zbiorników wodnych wyróżniających się walorami przyrodniczymi. "Stawy Milickie" objęte są również konwencją ramsarską. To tu znajduje się największy w Polsce Park Krajobrazowy Dolina Baryczy.


Organizujemy wycieczki szkolne, zielone szkoły, szkolenia, spotkania integracyjne i inne formy zorganizowanego wypoczynku grupowego.

Powstałe w 2008 roku Schronisko Młodzieżowe jest dopełnieniem utworzonego w 2007 r. Centrum Edukacyjno—Turystyczno—Sportowego (CETS), w którego skład wchodzą: Ośrodek Edukacji Ekologicznej, oddana od użytku w 2010 r. nowoczesna Hala Sportowa, wyposażone w multimedia klimatyzowane centrum konferencyjne z salami na 60 i 100 osób, oraz kompleks boisk sporotwych (kosz, siatka, piłka ręczna, tenis, bieżnia). W maju 2013 r. otworzono Krośnicką Kolej Wąskotorową. Jest to jedna z niewielu czynnych kolei parkowych.

Dysponujemy łącznie 126 miejscami noclegowymi w 34 pokojach. Pokoje znajdują się w dwóch budynkach: w samodzielnym budynku przy ul. Kwiatowej 4 i w wydzielonej części nowo wybudowanej szkoły w Krośnicach przy ul. Parkowej 14.

Do dyspozycji Gości oddaliśmy 20 pokoi o standardzie hotelowym 2, 3 i 4-osobowych o podwyższonym standardzie, wyposażonych w TV, łącza internetowe i mini barki z łazienkami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych oraz 14 pokoi w standardzie schr
oniskowym z Internetem i wspólnymi komfortowo wyposażonymi łazienkami. Pokoje są 2, 4 i 6 osobowe. W recepcji obiektu można skorzystać z faksu i ksera. W obiektach znajdują się: w obiekcie przy ul. Kwiatowej 4 - sala konferencyjna na 60 osób z multimediami, a także Galeria Ziemi - ok. 1500 eksponatów skamielin i minerałów z całego świata. W każdym obiekcie znajduje się świetlica ze sprzętem RTV oraz nowocześnie wyposażona samoobsługowa kuchnia.

Ośrodek położony jest w pobliżu atrakcyjnych szlaków pieszych, konnych, kajakowych i rowerowych w Parku Krajobrazowym Dolina Baryczy.
Schronisko oferuje:

miejsca noclegowe w pokojach schroniskowych (2, 4 i 6 osobowych)
miejsca noclegowe w pokojach o podwyższonym standardzie z łazienkami,
przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych (2, 3 i 4 osobowe)
jadalnię i kuchnie samoobslugowe
świetlicę wyposażoną w sprzęt RTV
salę konferencyjną na 60 osób z rzutnikiem i ekranem
internet bezprzewodowy
Galerię Ziemi
boiska sportowe na terenie CETS
korty tenisowe na terenie CETS
wypożyczalnie rowerów CETS
kajaki

konie

Jeśli chcą Państwo atrakcyjnie spędzić czas, zapraszamy do nas.Ze względu na wysoką jakość świadczonych usług i wkład w zrównoważony rozwój Doliny Baryczy, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Krośnicach objęte jest regionalnym systemem certyfikowanych lokalnych produktów i promocji usług turystycznych

„Dolina Baryczy Poleca”.