ATOL, Oleśnica

Oleśnicki Kompleks Rekreacyjny ATOL to jedyne takie miejsce we wschodniej części województwa. Doskonałe położenie, dogodna komunikacja i bogactwo usług sprawia, że ATOL jest sportowym sercem Powiatu Oleśnickiego. Obiekt ma ponad 30 000 m²  powierzchni i zadowoli nawet największego konesera aktywnego wypoczynku. Amatorzy wodnego szaleństwa swobodnie skorzystają z saun i basenów. Dzieci nie odpuszczą zjeżdżalni, a w miesiącach letnich  minigolfa, ścianki wspinaczkowej i basenu otwartego. Zwolennicy biegania z rakietą na pewno sprawdzą nasze korty do tenisa i squash’a.

Usługi objęte promocyjnymi cenami w dniach 24-26.10.2014:

BASEN+SAUNA (cały dzień)

 - Bilet Rodzinny (2 rodziców lub opiekunów i min. 1 dziecko, maks. 3 dzieci, w wieku od 5 od 18 lat)

 - Bilet Normalny

- Bilet Ulgowy (Bilet ulgowy: dzieci, uczniowie; młodzież ucząca się, studenci do lat 26 oraz emeryci i renciści. Bilety ulgowe można nabyć za okazaniem dokumentu upoważniającego do zniżki.)

  SQUASH ( 2 godziny wynajmu kortu)

 - Bilet Normalny

 - Bilet Ulgowy (Bilet ulgowy: dzieci, uczniowie; młodzież ucząca się, studenci do lat 26 oraz emeryci i renciści. Bilety ulgowe można nabyć za okazaniem dokumentu upoważniającego do zniżki. ulgowy przysługują wyłącznie w przypadku gdy wszystkim grającym będzie przysługiwało prawo do nabycia biletu lub karnetu ulgowego.)

 - Konieczna wcześniejsza rezerwacja

SAUNARIUM Z GROTĄ SOLNĄ (3 godziny)

 - Bilet Normalny

 - Bilet Ulgowy (Bilet ulgowy: dzieci, uczniowie; młodzież ucząca się, studenci do lat 26 oraz emeryci i renciści. Bilety ulgowe można nabyć za okazaniem dokumentu upoważniającego do zniżki.)

SIŁOWNIA

 - Wejście jednorazowe

*  Każda osoba uczestnicząca w promocji jest zobowiązania do przestrzegania regulaminów obowiązujących w OKR „Atol” sp. z o.o.

** Promocja nie łączy się z innymi promocjami

Biuro Podróży DISCOVER SILESIA, Mysłakowice

Ekskluzywna wycieczka 8-osobowym busem z przewodnikiem po Dolinie Pałaców i Ogrodów

Opis wycieczki:
Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej jest doskonałym miejscem do realizacji turystyki kulturowej. Liczne zabytki, bogata historia, piękne krajobrazy Karkonoszy i Rudaw Janowickich są niespotykanym wyróżnikiem Kotliny Jeleniogórskiej nie tylko w Polsce ale i w Europie.
Wystarczy jednodniowa wycieczka, żeby odwiedzić niemal dziesięć pieczołowicie odrestaurowanych rezydencji.
Gdyby łatwo było poznać ich historię, nie potrzebowalibyście błękitno-krwistego Przewodnika. Przecież każdy potrafi patrzeć. Sztuka w tym, żeby zobaczyć to, co najważniejsze. A to, co ważne zwykle ukryte jest dla oczu.
Zwiedzając z nami Dolinę Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, odkryjemy przed wami miejsca, w które podczas tradycyjnych wycieczek nie wpuszcza się turystów. Poznacie historię ich dawnych właścicieli, czasem mroczną, tajemniczą, pełną miłości, niekoniecznie ze szczęśliwym zakończeniem. Opowiemy o pogmatwanych ludzkich losach i namiętnościach. Zaklętych w murach śladach najbardziej ponurych podłości. Sami się przekonacie, iż arystokraci nie mieli łatwego życia.
Cena 100 zł / osoba
Cena promocyjna w ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny: 50 zł / osoba

 


Biuro Podróży
DISCOVER SILESIA
Bukowiec 9, 58-533 Mysłakowice
www.discoversilesia.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. + 48 502 212 882
fax. + 48 75 74 28 501

Esplanada, Szklarska Poręba

W samym sercu Szklarskiej Poręby, przy głównej drodze, położony jest całoroczny Rodzinny Park Rozrywki Esplanada oferujący całoroczną zabawę.
m_widok Już z drogi widać konstrukcję całorocznej górskiej kolejki grawitacyjnej „Alpine Coaster”. Ponad 500 metrowy zjazd poprowadzony między drzewami daje wiele emocji nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Specjalna konstrukcja pojazdów zapewnia bardzo wysokie bezpieczeństwo umożliwiające samodzielną jazdę dzieci powyżej 8 roku życia, a pod opieką rodziców na zjazdy mogą się wybrać nawet 3-latki.
5_m
W głębi odrestaurowanego parku stoi „Wieża emocji”.  Zawieszona na 12 metrach gondola opada bezpiecznie w dół z prędkością 6 m/s. Wówczas można przez chwilę poczuć stan nieważkości. Z „Wieży emocji” mogą korzystać dzieci już od 6 roku życia i co najmniej 120 cm wzrostu.
Wszyscy mogą spróbować gry w „Mini Golfa” z osiemnastoma polami. Wygrywa ten zawodnik, który piłeczkę umieści w dołkach przy najmniejszej liczbie uderzeń. To fantastyczna oferta dla rodzin i grup przyjaciół na spędzienie wolnego czasu.
Dla najmłodszych dzieci od wiosny do jesieni przygotowany jest „Labirynt” oraz „Ogród Dmuchańców”. Pierwsza zabawka to zadaszony dwupoziomowy domek z przeszkodami, labiryntem korytarzy, ślizgawką i basenem kulkowym. To prawdziwy raj dla maluchów. „Ogród Dmuchańców” to ślizgawka, góra wspinaczkowa i tunel przeszkód.bumper_car1W podcieniach budynku Esplanada dzieci mogą się ścigać na elektrycznych samochodach i motorach. „Laser Ponton” to strzelające laserową wiązką pontony na kółkach. Trafiony obraca się o 360 stopni z prędkością 6m/s. To świetna zabawa także dla dorosłych. Na miłośników mocnych wrażeń czeka symulator rodeo.W sezonie zimowym zapraszamy na lodowisko. W wypożyczalni są łyżwy także dla najmniejszych dzieci.
Zapraszamy również do Cafe Park Esplanada oferującej świetne kawy i przesmaczne herbaty, mistrzowskie czekolady, przepyszne deresy i ciasta oraz piwa regionalne i czeskie. W sezonie letnim czynny jest też taras widokowy z leżakownią.
Rodzinny Park Rozrywki Esplanada czynny jest codziennie.Zapraszamy.

Dolny Śląsk za pół ceny

50% zniżki na jednoprzejazdowe bilety na Wieżę Emocji i kolejkę Alpine Coaster cena normalna 9 zł / cena z 50% rabatem 4,5 zł

Rodzinny Park Rozrywki Esplanada sp. z o.o.

Pstrowskiego 5a

Szklarska Poręba

www.ParkEsplanada.pl

www.facebook.com/ParkEsplanada

Całoroczny park rozrywki z atrakcjami dla małych i dużych położony w sercu Szklarskiej Poręby.

HUMANITARIUM, Wrocław

Humanitarium park rozrywki edukacyjnej. To wyjątkowe miejsce łączące edukację z zabawą. Od 9 września 2014 r. prezentujemy interaktywną wystawę “Szkiełko i oko – tajemnice optyki”. Oprócz zwiedzania wystawy w Humanitarium proponujemy udział w zajęciach warsztatowych w laboratoriach o szerokiej tematyce, skierowane do różnych grup wiekowych.
Prezentowana w Humanitarium nowa wystawa skupi się na zmyśle wzroku i tajnikach optyki. Ścieżka edukacyjna pomoże zrozumieć najtrudniejsze zagadnienia optyki, a interaktywne eksponaty utrwalą tę wiedzę. Na wystawie nauka przeplata się z zabawą. Jak to jest być uwięzionym w kalejdoskopie lub polatać na miotle? Ile czasu wytrzymasz w „obłędnym” pokoju? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w Humanitarium.
Zapraszamy do zdobywania wiedzy poprzez empiryczne zajęcia w naszych laboratoriach. W zależności od tematyki warsztaty dla gości indywidualnych trwają około 30 minut. Zachęcamy do dokonywania wcześniejszej rezerwacji. Informacji o warsztatach udziela recepcja Humanitarium
Cennik dostępny na stronie internetowej http://humanitarium.eu/cennik/

W dniu 25-26.10.2014 r. wszystkie ceny dla gości indywidualnych – 50%

Dla Państwa komfortu i dbając o jak najwyższą jakość świadczonych usług uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację godzin zwiedzania wystawy oraz laboratoriów poprzez internetowy system rezerwacji biletów https://bilety.eitplus.pl/ 
 
Jak zarezerwować bilety na wystawę?
Zakładka "Zwiedzanie indywidualne", podzakładka "Indywidualni - sala interaktywna"
 
Jak zarezerwować bilety na warsztaty?
Zakładka "Zwiedzanie indywidualne", wybór interesującego warsztatu

 

 

Humanitarium
Kampus Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+
ul. Stabłowicka 147A
54-066 Wrocław
tel. 71 734 70 00
(czynny od 9:00 do 15:00)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.humanitarium.eu

Huta Julia, Piechowice

Huta Szkła Kryształowego „Julia”, od ponad 140 lat zajmuje się produkcją szklanych dzieł sztuki. Huta jest także jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Karkonoszach, w 2013 roku zobaczyło ją 60 tysięcy turystów, a rok wcześniej otrzymała nagrodę za najlepszy produkt turystyczny powiatu jeleniogórskiego. Obecnie huta poza zwiedzeniem produkcji oferuje warsztaty dla dzieci w mini hucie oraz warsztaty szklarskie młodzieży i dorosłych

Bilet w cenie -50% na zwiedzanie Huty Julia z przewodnikiem:
- normalny: 8 PLN
- dla dzieci: 6 PLN

W okresie 24-26 października, liczba miejsc nielimitowana ograniczona wyłącznie pojemnością obiektu.

Kontakt:
Huta Julia
Piechowice 58-573
Żymierskiego 73
Telefon: 75 761 24 13
Strona internetowa: www.hutajulia.com
Adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

INTERFERIE Aquapark, Świeradów Zdrój

Interferie za pół ceny w Aqua Parku w Świeradowie Zdroju

Aqua park Świeradów Zdrój- nowoczesny i komfortowy aquapark, który zapewnia zabawę wszystkim – niezależnie od wieku i umiejętności pływackich. Można też odpoczywać w jacuzzi i rozkoszować się widokami zielonych górskich szczytów. 
Atrakcje Interferie Aqua Park w Świeradowie Zdrój: dwie zjeżdżalnie :pontonowa i zwykła, baseny pływackie i rekreacyjne, jacuzzi solankowe, masażw wodne, sauny: fińska, parowa, infrared (leczenie, dzięki promieniom podczerwonym) oraz solarne leżanki, gdzie można skorzystać z lamp soluxowych i ich dobrego wpływu na ludzki organizm.

W związku z pełną rezerwacją miejsc w hotelu, oferta Dolny Śląsk z pół ceny w dniach 24-26 października 2014 roku obowiązuje jedynie w Aqua Parku dla gości spoza hotelu.

INTERFERIE Aquapark Sport Hotel w Świeradowie Zdroju
59-850 Świeradów Zdrój
ul. Kościuszki 1

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 75 781 67 32
Fax. 75 781 64 90

Kopalnia-Muzeum, Nowa Ruda

Oferta zawierająca pakiet usług, która będzie obnizona o 50% w stosunku do ceny cennikowej:
bilety na wejścia do podziemnej trasy turystycznej w określonym terminie kosztować będą:
bilet normalny- 7,50 zł
bilet ulgowy- 6 zł

 

 

 

 

Kontakt
Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych"Kopalnia węgla" w Nowej Rudzie
ul. Obozowa 4
57-401 Nowa Ruda
tel.: 74/ 872 79 11
www.kopalnia-muzeum.pl
e-mail.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejskie Muzeum Zabawek, Karpacz

Jest w Karpaczu takie miejsce, gdzie dorośli powracają wspomnieniami w
świat dzieciństwa, a dzieci mogą ujrzeć świat dorosłych zaklęty w
miniaturze. Tutaj na twarzach dorosłych często gości uśmiech a na
twarzach dzieci radość. Tym miejscem jest niewielki ale urokliwe Miejskie
Muzeum Zabawek stworzone w 1995 roku z kolekcji Henryka Tomaszewskiego –
słynnego mima i założyciela teatru Pantomimy Wrocławskiej.

W dniach 24-26 października 2014 roku ceny będą kształtować się następująco:
bilet normalny 10 zł - w czasie akcji 5 zł
bilet ulgowy 5 zł - w czasie akcji 2,5 zł

Miejskie Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego
ul. Kolejowa 3
58-540 Karpacz tel.
tel.: 75 76 18 523
www.muzeumzabawek.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Muzeum Dawnego Kupiectwa, Świdnica

Pakiet usług z obniżoną ceną w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy w ramach akcji “Dolny Śląsk za pół ceny” organizowanej w dniach 24.10. – 26.10.2014 r.

Bilety wstępu:

- normalne 2.75,-zł,

- ulgowe i wycieczkowe 1.75,-zł

 

Inne:

- Oprowadzanie wycieczek po Muzeum - 15,-zł (należy wykupić bilet wstępu do Muzeum).

Dane kontaktowe

Muzeum Dawnego Kupiectwa

Rynek 37

58-100 Świdnica

tel. 74/85-212-91

www.muzeum-kupiectwa.pl

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opis Muzeum

Muzeum Dawnego Kupiectwa powstało w 1967 r. Znajduję się w zabytkowym ratuszu. Jest jedynym w Polsce Muzeum, które tak szeroko zajmuje się tematem handlu. Świdnica jest miastem o bardzo interesujących dziejach i dlatego część wystaw poświęcono jej historii. Zapraszamy na ekspozycje dawnej apteki, karczmy, sklepu kolonialnego, domu wagi, urzędu miar, stacji paliw, kramów bogatych kramarzy, kas sklepowych, wag, odważników, miar długości i objętości, piwowarstwa świdnickiego, salonu mieszczańskiego oraz do galerii obrazów świdnickich malarzy. W gotyckiej Sali Rajców (z freskami z XVI w.) można zwiedzić wystawę o dziejach Świdnicy.

Godziny otwarcia:

wtorek - piątek 10.00 – 15.00

sobota – niedziela 11.00 – 17.00

 

 

Muzeum Karkonoskie, Jelenia Góra

Siedziba Główna

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze jest pięknym, zmodernizowanym obiektem dostępnym dla wszystkich gości, których interesuje przeszłość i tradycje Kotliny Jeleniogórskiej.

Na stałych, czterojęzycznych, wystawach: „Z historii Jeleniej Góry i regionu” oraz szkła artystycznego udostępniamy dwa tysiące najcenniejszych obiektów. Kolejne dwa tysiące prezentujemy w formie multimediów. Filmy, prezentacje, gry komputerowe uzupełniają wiedzę o zabytkach i historii regionu. Na najmłodszych gości czeka film o historii miasta oraz inne atrakcje w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni.

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze to jedna z najważniejszych ofert turystycznych regionu.

Muzeum Historii i Militariów jest oddziałem Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze prezentującym dzieje oręża polskiego, w tym ciężki sprzęt wojskowy z okresu II wojny światowej. Muzeum składa się z dwóch obiektów: budynku i plenerowej wystawy broni ciężkiej przy ul. Sudeckiej 83 w Jeleniej Górze, oraz plenerowej wystawy sprzętu radiolokacyjnego przy ul. Widokowej 1 w Łomnicy.

W budynku przy ul. Sudeckiej 83 pokazywane są ekspozycje czasowe poświęcone historii oręża polskiego ostatnich stu lat, oraz dziejom jeleniogórskiego garnizonu wojskowego.

Muzeum Zamek w Bolkowie

Pierwsza wzmianka o zamku pochodzi z 1277 roku kiedy to książę legnicki Bolesław II Łysy zwany Rogatką stwierdza „castro nostro”. Samo powstanie zamku gotyckiego wiąże się z panowaniem Bolka I. Za jego panowania zostaje on otoczony potężnymi kamiennymi murami obronnymi wraz z systemem bram, oraz wzniesiono murowane budynki mieszkalne. W tym okresie powstaje wieża dziobowa.Jest ona jedynym przykładem tego typu budowli w Polsce. Jej wysokość wynosi dziś 25 m. Dalsza gotycka rozbudowa przypada na okres panowania Bernarda oraz Bolka II, po którego bezpotomnej śmierci  zamek jak i całe księstwo Świdnicko-Jaworskie przechodzi na mocy układów dynastycznych pod władanie Korony Czeskiej. Ostateczny kształt zamek uzyskuje w XVI wieku. Rozbudowę kierowaną przez znanego architekta Jakuba Parr rozpoczęto w 1540 roku. Powstaje budynek mieszkalny zwany Domem Niewiast oraz rozbudowano zewnętrzne linie fortyfikacji z nowymi dziedzińcami i bastejami, przystosowanymi już do broni palnej.W 1703 roku zostaje zakupiony przez Cystersów z Krzeszowa. Po sekularyzacji zakonu w 1810 roku przechodzi na własność skarbu państwa pruskiego. Opuszczony powoli staje się ruiną. W 1885 roku rada miasta zezwala na częściową rozbiórkę murów. W pierwszej połowie XX w rozpoczęto prace zabezpieczające. Przerwane, zostały wznowione w 1994 roku i trwają do dnia dzisiejszego. W chwili obecnej Muzeum Zamek Bolków jest Oddziałem Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. W odrestaurowanym Domie Niewiast znajduje się część wystawiennicza muzeum. Na pierwszym piętrze znajduje się wystawa stała pt. „Budownictwo Obronne Księstwa Świdnicko-Jaworskiego”, natomiast parter zarezerwowany jest na wystawy zmienne

W ramach akcji „Dolny Śląsk za pół ceny” Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze wraz z 2 oddziałami, tj. Muzeum Historii i Militariów oraz Muzeum Zamek w Bolkowie, (Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie jest nieczynny z powodu remontu) obniży ceny wejściówek o 50 %, bilet normalny będzie kosztował 3.5 zł, bilet ulgowy 2 zł. 

Kontakt

ul. Jana Matejki 28

58-500 Jelenia Góra 

tel.: 75 752 34 65

Muzeum Miejskie "Dom Gerharta Hauptmanna", Jelenia Góra

Cennik biletów wstępu do muzeum w dniach 24-26.10.2014 Cena biletu normalnego 3,50  zł (zwyczajowo 7 zł)
Cena biletu ulgowego 2 zł (zwyczajowo 4 zł)- dane teleadresoweMuzeum Miejskie "Dom Gerharta Hauptmanna"
ul. Michałowicka 32, 58-570 Jelenia Góra-Jagniątków
tel. 0048 / 075 75 532 86 | fax: 0048 075 75 563 95
www.muzeum-dgh.pl / mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. opis obiektuMuzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna” mieści się w willi niemieckiego pisarza i laureata nagrody Nobla z 1912r. – Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze – Jagniątkowie (dawniej Agnetendorf). Masywny, podobny do zamku dom będący architektonicznie mieszanką historyzmu i neorenesansu został zbudowany w latach 1900-1901 według projektu berlińskiego architekta Hansa Grisebacha. Umiejscowiona na granitowej skale rezydencja zwana „Wiesenstein”(Łąkowy Kamień) otoczona parkiem o powierzchni 1,6 ha. Ogród na przestrzeni lat uległ rozwojowi. Początkowo stylowo bliżej secesji w późniejszych latach ogród wyposażono w elementy modernistyczne. Willa o charakterze widokowym, reprezentacyjnym wpisała się w krajobraz górski jako element upiększający dolinę Wrzosówki. Po śmierci pisarza w 1946 roku pojawiło się wiele koncepcji wykorzystania budynku. Ostatecznie utworzono tu Ośrodek Wczasów Dziecięcych „Warszawianka”, który do roku 1997 przyjmował dzieci i młodzież na pobyty feryjne i zielone szkoły. Tuż po przełomie w 1989 roku, w myśl wspólnego oświadczenia Kanclerza Niemiec Helmuta Kohla oraz Premiera RP Tadeusza Mazowieckiego, postanowiono utworzyć w tym miejscu upamiętniające Noblistę. Po komunalizacji willa została, dzięki wsparciu Rządu Federalnego RFN i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, poddana gruntownym zabiegom remontowym  i restauracyjnym. W dniu 1 września 2001 r., podczas uroczystości z udziałem premierów Polski i Saksonii, oficjalnie otwarto Dom Gerharta Hauptmanna jako instytucję kultury miasta Jeleniej Góry. Zamiar nadania placówce charakteru muzeum udało się zrealizować jednak dopiero po czterech latach i od 1 maja 2005 r. instytucja ta działa jako Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna”.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach - Zdroju

W OSTATNI WEEKEND PAŹDZIERNIKA - MUZEUM PAPIERNICTWA ZA PÓŁ CENY!

 

Muzeum Papiernictwa uczestniczy w wyjątkowej akcji, zorganizowanej przez Dolnośląską Organizację Turystyczną, Dolny Śląsk za pół ceny. W dniach 25-26 października ceny biletów do naszego Muzeum zostaną obniżone o połowę!

Ceny po zniżkach:

 

25 PAŹDZIERNIKA (sobota)

Bilet normalny – 5,50 zł

Bilet ulgowy – 4 zł

Bilet rodzinny – 13.50 zł

Bilet grupowy – 5 zł

Usługa przewodnicka – 20 zł

Warsztaty czerpania papieru – 5,50 zł (wyjątkowo w tym dniu zorganizujemy zajęcia, podczas których powstaną arkusze w kształcie misia lub serduszka)

 

26 PAŹDZIERNIKA (niedziela)

Bilet niedziela – 3 zł

W niedzielę Muzeum Papiernictwa nie prowadzi warsztatów czerpania papieru, ale co godzinę odbywają się specjalne pokazy prezentujące tę historyczną technikę.

Zapraszamy!

 

DANE ADRESOWE

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

ul. Kłodzka 42

57-340 Duszniki-Zdrój

Tel. 74 862 74 00

Strony www: www.muzeumpapiernictwa.pl     www.muzpap.pl

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Młyn papierniczy jest położony przy międzynarodowej trasie E-67.

Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego Ziębice

W ostatni weekend października Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego oferuje

25 października- WSTĘP WOLNY

26 października- wstęp w ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny (uczniowei,studenci,emeryci) 2 zł, bilet normalny- 3zł

Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego

Rynek- Ratusz 44

57-220 Ziębice

tel./fax 074 8191378

www.muzeumziebice.pl

Muzeum Techniki, Jaworzyna Śląska

Jaworzyna Śląska stanowi najstarszy węzeł kolejowy w Polsce. Znajduje się tu największa zachowana na Dolnym
Śląsku parowozownia wachlarzowa, w której zgromadzono zabytkowy tabor kolejowy oraz unikalne eksponaty.

W trakcie działalności Muzeum jego pracownicy sukcesywnie prowadzili naprawy i renowacje. Obecnie muzeum
udostępnia ekspozycję obejmującą zabytkowy tabor kolejowy normalnotorowy od roku 1890 do lat 70-tych XX w.
Zbiór składa się z ponad 50 lokomotyw (pochodzenia polskiego, niemieckiego, austryjackiego, angielskiego i
amerykańskiego), około 50 wagonów oraz żurawi kolejowych i pługu odśnieżnego. Zajmują one aż 1,5 km torów.

Poza taborem kolejowym do muzeum przybyły także maszyna parowa, dźwig, kolekcja motocykli Harley-Davidson,
urządzenia dawnej drukarni, zabytkowy komputer Odra, zbiory ikonograficzne, biblioteczne oraz wiele
eksponatów związanych z kolejnictwem i jego otoczeniem z zakresu łączności i zabezpieczenia ruchu kolejowego,
nawierzchni kolejowej oraz wiele różnych pamiątek i dokumentów. Uruchomiona została makieta kolejowa w
skali H0 sterowana autentycznymi urządzeniami zabezpieczenia ruchu kolejowego. Zbudowano drezynę do jazd
rekreacyjnych dla zwiedzających. Otwarto również sale ekspozycyjne – Mini Muzeum Zabawkarstwa Samochodowego,
kolekcję zabytkowych samochodów oraz salę poświęconą historii motocyklizmu na Śląsku. Otwarto wystawy starych
narzędzi stolarskich oraz radioodbiorników, a także uruchomiono Starą Drukarnię. W zabytkowych wagonach
przgotowana została wystawa dotycząca "Roli Kolei w przesiedleniach po II Wojnie Światowej".
Plany zawierają uruchomienie historycznego składu pociągu składającego się z parowozu i trzech wagonów, który
mógłby kursować na pięknych trasach Dolnego Śląska jako turystyczny pociąg retro. Muzeum zajmuje się również
organizacją różnego rodzaju imprez okolicznościowych i charytatywnych.

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku 

ul. Towarowa 4

Jaworzyna Śląska 

tel.: 0048 692 407 401

tel./fax.: 0048 74 6374330

Muzeum w Wałbrzychu, Wałbrzych


Muzeum w Wałbrzychu istnieje od 1908 roku, od 1927 swoją siedzibę ma w klasycystycznym Pałacu Albertich, należącym wcześniej do rodziny wałbrzyskich kupców i przemysłowców. Od maja bieżącego roku - po zakończeniu prac remontowych - muzeum prezentuje nową ekspozycję stałą, której wiodącym tematem jest dawna porcelana. Obejrzeć tu można eksponaty pochodzące ze śląskich fabryk porcelany, w tym również kolekcję wyrobów wałbrzyskich manufaktur, a także eksponaty wyprodukowane w najsłynniejszych fabrykach europejskich, wśród których na szczególną uwagę zasługuje barokowa porcelana z najstarszej na naszym kontynencie manufaktury miśnieńskiej.

Połączenie pałacowych wnętrz, zabytkowych mebli i obrazów z nowoczesnymi formami ekspozycji pozwala zwiedzającym zanurzyć się bez reszty w świat kruchego piękna dawnej porcelany.

W ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny w dniach 24-26 października 2014 roku - ceny po rabacie 50% kształtować będą się następująco:

bilet normalny - 4 zł
bilet ulgowy - 2,50 zł
usługa przewodnika - 10 zł (od grupy)

Kontakt
Muzeum w Wałbrzychu
ul. 1 Maja 9, 58-300 Wałbrzych
tel.: 74 664 60 30, 74 664 60 31

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.muzeum.walbrzych.pl

Muzeum, Jawor

Muzeum Regionalne w Jaworze powstało w 1929 r. Siedzibą muzeum jest
późnogotycki poklasztorny zespół oo. Bernardynów z końca XV w.,
składający się z kościoła NM Panny i klasztoru. We wnętrzach
zachowało się malarstwo ścienne z początku XVI w.(m.in. unikatowy
cykl 8 scen Męki Pańskiej).W kościele mieści się Galeria Śląskiej
Sztuki Sakralnej / rzeźby, obrazy sztalugowe, transfery malowideł
ściennych /.
Do szczególnie cennych eksponatów w zbiorach muzeum należą m.in.
woskowe księgi sądowe miasta Jawora z XVI w., wyroby konwisarskie
XVII-XIX w., militaria XIV-XIX w.
Muzeum prezentuje wystawy stałe:
- Dawne rzemiosło,

- Warczą karabiny i dzwonią pałasze – wystawa broni białej i palnej
od XIV do XIX w.,

- Skarbiec Sudetów – wystawa minerałów

- Izba Ludowa,

- Przekraczanie niemożliwego. Kościół Pokoju w 10 rocznicę wpisania
na listę UNESCO, - - Jaworskie pierniki – wystawa form
piernikarskich w muzealnej kawiarence połączonej z częścią
warsztatową, oraz wystawy czasowe.
Ponadto prezentujemy nowe wystawy stałe w części Zamku
Piastowskiego: - Jaworskie losy
rękopisu M. Kopernika „O obrotach sfer niebieskich”,

- Historia więziennictwa w Jaworze XIII – XX w. – cele więzienne

Muzeum Regionalne jest organizatorem Jaworskich Koncertów Pokoju.
Przy Muzeum działa Pracownia Konserwacji Dzieł Sztuki, która
świadczy usługi w dziedzinie konserwacji malarstwa i rzeźby.

Oferta usług Muzeum Regionalnego w Jaworze w dniach 24 – 26 października 2014 roku

1. bilet wstępu do muzeum normalny - 4,00 zł
2. bilet wstępu do muzeum ulgowy – 2,00 zł

Kontakt:

Muzeum Regionalne w Jaworze
ul. Klasztorna 6
59 – 400 Jawor
tel/fax 768702321
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www:muzeumjawor.pl

Park Bajek, Karpacz

Park Bajek w Karpaczu
Odwiedziny w Parku Bajek to doskonały pomysł na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, szczególnie przez grupy dzieci i całe rodziny.
Idąc leśnymi ścieżkami odkryć można bajkowe chatki, każda z nich opowiada inną opowieść. Zobaczyć można takie bajki jak:
"Królowa Śniegu", "Calineczka", "Jaś i Małgosia", "Talary z gwiazd", "Żabi król", "Czerwony kapturek", Śpiąca królewna", "Kopciuszek", „Kot w butach”, „Roszpunka” i „Pinokio” i wiele innych. Przy każdej z nich dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnie poprzez słuchanie bajki czytanej przez narratora a także podziwiając ruchowe inscenizacje w chatce.
Poza bajecznymi domkami na terenie parku znajduje się duży plac zabaw z nowoczesnymi konstrukcjami.
Każdy może samodzielnie wspiąć się na szczyt miniaturowej Śnieżki i dotknąć kamiennej makiety obserwatorium meteorologicznego                     i schroniska, które stanowi wierną kopię oryginalnych budynków.                Pod szczytem znajduje się specjalny tunel, gdzie ukryty jest "Skarb Ducha Gór". Ogromnym zainteresowaniem cieszą się gry wodne, w które można bawić się na dowolny sposób.
Park spełnia także rolę edukacyjną, w gablocie umieszczono wszystkie rodzaje grzybów rosnących w naszych lasach, które oznaczono tabliczkami z nazwą. Przy Parku działa również letni tor pontonowy (Summer Tubing). Na specjalnych pontonach mogą zjeżdżać zarówno małe dzieci, jak i dorośli. Wejście do Parku dodatkowo premiowane jest darmowym zjazdem na torze.
Od  tego roku w Parku Bajek można spędzić najważniejszy dzień, oczekiwany przez dzieci cały rok- urodziny.
Cennik naszych usług można znaleźć na naszej stronie interentowej www.parkbajek.pl w dniach 24-26.10.2014 obniżamy ceny o połowę.
OFERTA
DLA GRUP ZORGANIZOWANICHPark Bajek zaprasza do skorzystania  z oferty przeznaczonej dla przedszkoli, szkół i innych grup zorganizowanych.
Organizujemy czas na terenie Parku Bajek dla grup zorganizowanych wraz z opiekunami.Propozycja cenowa:
Grupa powyżej 10 osób        8 zł / dziecko
(na każde 10 osób – 2 opiekunów wchodzi gratis) W cenie zapewniamy:
•    Zwiedzenie parku Bajek
(możliwe jest zwiedzenie Parku z animatorem)•    Gry wodne na sztucznej rzece•    1 przejazd na letnim torze pontonowym (1 przejazd na osobę)•    Zabawa na placu zabaw dla dzieciCzekamy na Was w Parku Bajek!

Park Linowy Wieżyca, Sobótka

Park Linowy „Wieżyca” to moc atrakcji i potężny zastrzyk adrenaliny dla wszystkich spragnionych mocnych wrażeń, bez względu na wiek!Konstrukcja Parku zapewnia świetną zabawę na świeżym powietrzu połączoną z doskonałym treningiem, a grupa wyszkolonych instruktorów gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.Park Linowy „Wieżyca” może stanowić wspaniałą alternatywę dla żmudnych ćwiczeń na siłowni lub zajęć fitness!Park usytuowany jest na drzewach w bezpośrednim sąsiedztwie Domu Turysty PTTK „Pod Wieżycą” i jest jego integralną częścią.Park składa się z czterech tras o zróżnicowanym stopniu trudności - MINI – Pajęcza sieć (dla dzieci w wieku 3-13 lat), Dziecięcej od 130cm wzrostu , Średniej i Trudnej  od 150 cm wzrostu - o łącznej długości ponad pół kilometra!Najwyższe platformy znajdują się na wysokości około dwunastu metrów, a liczba udostępnionych do pokonania atrakcji przekracza 60!Niektóre z atrakcji naszego Parku:
Kładki
Most dwulinowy
Mosty zwodzone
Palisada
Pętle równoległe
Siatka pionowa
Siatka U-kształtna
Skok indiański
Skok Tarzana
Strzemiona
Trapezy
Tunel z siatki
Tyrolki
Wagi
Wściekłe kołki (najtrudniejsza z atrakcji!)
ZygzakAktualne ceny to :
trasa mini-10zł./1godz
trasa dziecięca- 15zł./ 1 przejście
tyrasa średnia- 20zł./1 przejście
trasa trudna - 30zł. /1 przejscie
Oczywiście w trakcie akcji  wszystkie ceny będą o połowe niższe.Dom Turysty "Pod Wieżycą" PTTK
im. Bogusza Zygmunta Stęczyńskiego
ul. Armii Krajowej 13
55-050 Sobótkatel. 0-71 31 62 857, kom. 519 797 367

Podziemne miasto Osówka

osowka24-26.10 zapraszamy do Podziemnego Miasta Osówka  - ostatniej, głównej i zarazem najbardziej rozbudowanej (choć nie ukończonej) kwatery Adolfa Hitlera na Dolnym Śląsku. Jeśli planujesz wypoczynek w Górach Sowich, nie możesz przegapić okazji obejrzenia pozostałości owianego tajemnicą ostatniego projektu III Rzeszy.
www.osowka.pl

Ratusz, Dzierżoniów

Dzierżoniów włączy się w akcję „Dolny Śląsk za pół ceny”. W dniach 24-26 października najważniejsze atrakcje turystyczne miasta turyści będą mogli zwiedzać 50% taniej.

Do akcji przystąpił też Dzierżoniów. Za pół ceny będzie można zdobyć wieżę dzierżoniowskiego ratusza. Dorośli w tych dniach zapłacą za bilet jedynie 1 zł, dzieci studenci, emeryci i renciści mają wstęp wolny.

Przez cały rok z mierzącej 47 metrów wieży można podziwiać panoramę Kotliny Dzierżoniowskiej. Doskonale widoczna jest także Ślężę i Wielką Sowę. Ratuszowa wieża, u stóp której znajduje się rekonstrukcja warsztatu menniczego z XIV w., jest pierwszym przystankiem na Trakcie Smoka. To miejska trasa turystyczno-spacerowa prowadząca po najciekawszych miejscach i zabytkach Dzierżoniowa. Wchodząc na wieżę ratuszową można obejrzeć mechanizm zegara, wskazującego czas mieszkańcom już od kilku stuleci.

W mieszczącym się w ratuszu Centrum Informacji Turystycznej można uzyskać szczegółowe informacje o atrakcjach turystycznych Dzierżoniowa i najbliższych okolic, zaopatrzyć się w pocztówki, mapy i wydawnictwa lokalne.

 

Sandra, Karpacz


Kompleks SANDRA SPA w Karpaczu położony w samym centrum miasta w dolinie Łomnicy i jej dopływów u podnóża Śnieżki stanowi doskonałą bazę pobytów rodzinnych, rehabilitacyjnych, dla odnowy i relaksu - SPA, a także konferencyjno - integracyjnych dla Firm. Doskonałe warunki terenowe oraz pogodowe powodują, że KARPACZ jest znanym ośrodkiem sportów zimowych, a także idealnym punktem wyjściowym wielu szlaków turystycznych dla osób pragnących aktywnie spędzić czas zarówno latem jak i zimą.

Kompleks „SANDRA SPA” w Karpaczu
- kompleks basenowo – rekreacyjny o łącznej powierzchni lustra wody
1000 m2:
^ pełnowymiarowy basen pływacki 25 m,
^ basen ze sztuczną falą,
^ sztuczna rzeka
^ basen z zimną wodą,
^ wanny solankowe oraz tematyczne: algi, 47 ziół, borowinowa
^ Wodna Dżungla dla dzieci
^ 4 zakręcone zjeżdżalnie,
Zapraszamy do Pub’u, gdzie proponujemy grę w kręgle (1 tor na 60
min, max 6 graczy na 1 tor): 50,00 zł + 5,00 zł para butów,
Basen czynny codziennie w godzinach 8:00 –21:00

Bilet normalny

30 zł / 1,5 h 

40 zł / 2,5 h


Całodzienny 55 zł (jednorazowe wejście)

Bilet ulgowy 20 zł / 1,5 h
(dzieci od 3 do 7 lat) 30 zł / 2,5 h

 

Kompleksy Wczasowe

SANDRA SPA
Woj. Polskiego 3                                                    Obrońców Pokoju 3
72-351 Pogorzelica                                                 58-540 Karpacz
tel. +48 91 48 14 700                                             +48 75 75 19 100
www.sandraspa.pl                                                  www.sandra.karpacz.pl
www.sandraspa.eu

SPA Greno, Karpacz

SPA GRENO w ostatni weekend października proponuje ofertę specjalną na wybrane usługi:

Masaż gorącymi kamieniami : 150zł na 75zł
Manicure lux: 60zł na 30zł
Masaż całościowy 110zł na 55zł
Peeling kawowy 110zł na 55zł
Ilsa Pro vit c 260zł na 130zł (zabieg na twarz)

 

 

Spa Hotel Greno w Karpaczu
ul .Olimpijska 2
58-540 Karpacz
75 769 37 15
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.hotelgreno.pl

Spływy pontonowe, Bardo

JAK ZAGWARANTOWAĆ DOBRĄ ZABAWĘ PODCZAS WYCIECZKI?
MAMY WYJĄTKOWY SCENARIUSZ!
Szanowni Państwo,
z prawdziwą przyjemnością proponujemy wyjątkowy spływ pontonowy, dzięki któremu przeżyją Państwo fantastyczną przygodę oraz niezapomniane chwile z widokami malowanymi najpiękniejszymi barwami polskiej przyrody. Gwarantujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa, perfekcyjną organizację przystępne ceny oraz przede wszystkim uśmiech wszystkich Uczestników!
 
PRZYGODA PIĘKNA Z NATURY!
BAJKOWE WIDOKI NA PRZYRODĘ
 
Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim to wyprawa pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej. Popłyną Państwo pradawną doliną, pomiędzy kolorowymi łąkami i wysokimi skałami otulonymi rozśpiewanym lasem, który od stuleci porasta zbocza gór Bardzkich. Oprócz zachwycających widoków Uczestnicy spływu będą mogli zrobić zdjęcia fascynującym mieszkańcom tej pięknej okolicy – czaplom, perkozom, sarnom i… dzikom!
 
 
 
NAJWYŻSZE STANDARDY BEZPIECZEŃSTWA
PRZYGODA W PEŁNI KONTROLOWANA
 
  Wybraliśmy trasę typowo rekreacyjną, która zapewnia piękne widoki, doskonałą zabawę oraz bezpieczeństwo. Rzeka w tym miejscu jest płytka, dostępna dla wszystkich i umożliwia łatwe manewrowanie pontonem.
Baza spływu znajduje się w Bardzie na przystani wodnej przy ul. Skalnej 1, rezerwacje telefoniczne pod numerem tel 725-300-303 informacje na www.ski-raft.plCennik:
bilety normalne 38 zł po rabacie 19 zł
bilety ulgowe 28 zł po rabacie 14 zł (dzieci, studenci, emeryci, renciści)
bilety rodzinne 2+2 w cenie 100 zł po rabacie 50 zł (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci do 16 roku)
Spływy Pontonowe Bardo
mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel .725-300-303Adresy gdzie nas znajdziesz :Lato Bardo ul. Skalna przystań wodna

Teatr im C.K. Norwida, Jelenia Góra

Sezon 2014/2015 w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze to tradycyjnie Jeleniogórskie Spotkania Teatralne (27.09-05.10), a w ramach tej 44. Edycji prapremiera spektaklu „Koniec Świata w Deer's Hill City” Marii Wojtyszko w reżyserii Jakuba Krofty. „Koniec Świata…” to świat westernu – niemal rodem z czeskiego filmu „Lemoniadowy Joe”. 29 listopada zapraszamy na premierę sztuki Cypriana Kamila Norwida „Pierścień Wielkiej Damy” w reżyserii dyrektora teatru Piotra Jędrzejasa, która jest zapowiedzią prawdziwych hitów klasyki teatralnej na deskach naszego teatru.


Kolejnym z nich będzie „Akt Przerywany” Tadeusza Różewicza w reżyserii norweskiego reżysera Rolfa Alme'a oraz dramat „Nadobnisie i Koczkodany” Witkacego. Tym razem tekst na deski Teatru przeniesie obiecująca reżyserka Pia Partum. Propozycje literatury klasycznej łączyć będą premierowe spektakle z gatunku farsy i komedii. Już w walentynkowy wieczór będziemy mogli obejrzeć „Miłość i politykę” w reżyserii Pawła Paszty. Na scenie Teatru zagości także jedna z najbardziej cenionych współczesnych komedii “Czego nie widać” Michaela Frayna.
Oprócz wcześniej wspomnianych nazwisk jeleniogórska publiczność w programie zbliżającego się sezonu zobaczy “Poskromienie Złośnicy” Williama Szekspira oraz prapremierę współczesnego tekstu “Ucieczka do wolności” Radosława Paczochy.
Obok nowego repertuaru nie możemy zapomnieć o realizacjach spektakli z poprzedniego sezonu. Nie bójmy się więc wyruszyć w podróż ze spektaklem „Autobus”, odnaleźć związek między pasztetówką, a serią nieuchronnych zdarzeń w „Samobójcy?”, by ostatecznie rodzinnie przypłynąć teatralną “Łódeczką” do zaadaptowanej przez Malinę Prześlugę „Alicji w Krainie Dziwów”. Nie zapomnijmy także o lubianych i popularnych „Teatsykach”, czyli zajęciach edukacyjnych dla najmłodszych.

Teatr im. C.K. Norwida zaprasza na rodzinne spektakle
PIĄTEK
24.10 godz. 19.00 – spektakl familijny “Alicja w Krainie Dziwów” – bilety po 15 zł w akcji “Dolny Śląsk za pół ceny”
SOBOTA
25.10 godz. 11.00 – spektakl dla Naj Najów “Łódeczka” – bilety dla dorosłych po 15 zł, dzieci 0 zł w akcji “Dolny Śląsk za pół ceny”
25.10.godz. 17.00 - spektakl familijny “Alicja w Krainie Dziwów” – bilety po 15 zł w akcji “Dolny Śląsk za pół ceny”
NIEDZIELA
26.10 godz. 11.00 – spektakl dla Naj Najów “Łódeczka” – bilety dla dorosłych po 15 zł, dzieci 0 zł w akcji “Dolny Śląsk za pół ceny”
26.10.godz. 17.00 - spektakl familijny “Alicja w Krainie Dziwów” – bilety po 15 zł w akcji “Dolny Śląsk za pół ceny”

Alicja na herbatce w Krainie Dziwów
Alicja to ideał. Alicja to grzeczna, poukładana dziewczynka. Marzenie rodziców na całym świecie. Zero problemów, zero niespodzianek, zero wybryków. Ale co jeśli... na jej równo i starannie wytyczonej życiowej drodze pojawi się ogromna królicza nora, której nie sposób ominąć? W świecie, do którego wpada to pragmatyzm i dobre wychowanie umiejscawia Alicję na marginesie w zderzeniu z dziwami i nienormalnymi zwyczajami mieszkańców tej krainy. Kto tu tak naprawdę jest normalny, a komu przysługuje łatka dziwoląga?
Co jeśli raz posmakowane szaleństwo okaże się o wiele bardziej atrakcyjne niż postępowanie zawsze zgodnie z logiczną dedukcją?
Świat dziwów kusi. To jego ruchome, połamane czasem ramy pozwolą Alicji znaleźć drogę nie tylko przed siebie, ale w głąb siebie.
Alicja w Krainie Dziwów w reżyserii Pawła Aignera i adaptacji dramaturgicznej Maliny Prześlugi to najnowsza premiera w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida dla dzieci, ale i dorosłych! Serdecznie zapraszamy!
Przedstawienie przedpremierowe na Dużej Scenie: 31 maja 17:00
Premiera na Dużej Scenie: 1 czerwca 17:00
Reżyseria: Paweł Aigner
Scenografia: Pavel Hubička
Muzyka: Piotr Klimek
Adaptacja: Malina Prześluga
Spektakl dla Naj Najów “Łódeczka”
„Łódeczka” – spektakl dla najnajów
Scenariusz i reżyseria: Alicja Morawska – Rubczak
Muzyka: Wojciech Morawski
Scenografia i kostiumy: Barbara Małecka
Występują: Marta Kędziora, Małgorzata Osiej – Gadzina, Robert Dudzik, Robert Mania.
Zapraszamy serdecznie maluszki w wieku od roku do 4 lat oraz ich rodziny na niepowtarzalną, może pierwszą taką w życiu przygodę w teatrze! Łódeczka to przedstawienie o podróży, w którą wyruszamy, gdy jesteśmy dziećmi. To wyprawa do magicznej krainy radości i wyobraźni. Przyglądając się światu dziecięcych gier i zabaw, artyści zafascynowanych sztuką dla najnajmłodszych, stworzyli przedstawienie o współdziałaniu i rywalizacji, byciu razem i osobno, umiejętności współpracy i potrzebie indywidualizmu.
Dwoje ludzi próbuje wyruszyć razem w drogę. Czy im się to uda? Jak mają się zmieścić w tej naprawdę małej łódeczce? Co zrobią, żeby wreszcie popłynąć? Ruszajcie z nami w tę podróż pełną niespodzianek, zaskakujących zwrotów akcji i niezapomnianych spotkań!!! Przekonacie się jak to, co z pozoru zwyczajne, może okazać się niezwykłe. Jak z codzienności wyczarować magię i co zrobić, żeby łódeczka wypłynęła na szerokie wody.
Spektakl Łódeczka wpisuje się w nurt teatru dla najnajmłodszych, który zainicjowany został w Polsce w 2006 roku, za sprawą Zbigniewa Rudzińskiego z poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka. Choć może wydawać się to mało prawdopodobne, spektakle dla niemowląt przygotowywane są na świecie od blisko trzydziestu lat – twórcami tego ruchu są włoscy artyści związani z bolońskim teatrem La Baracca – Roberto i Valeria Frabetti. Przedstawienia pełne sensorycznych doznań, oddziałujących na wszystkie zmysły, cechuje ogromne wyczulenie na malutkiego widza i chęć porozumiewania się z nim jego własnym językiem. Brak struktury narracyjnej, tradycyjnie opowiadanej historii nie jest tutaj przeszkodą do niezwykle twórczego i odkrywczego budowania przedstawienia, w którym najważniejsze jest spotkanie z publicznością. To teatr bardzo doznaniowy, w którym działają kolory, kształty, dźwięki, a nawet zapachy i smaki. Łódeczka łączy w sobie te wszystkie elementy i zabiera dzieci w bezpieczną, ale jednocześnie niezwykle odkrywczą podróż uruchamiającą wszystkie zmysły.
Spektakl grany jest przez dwie grupy aktorów – w obsadzie męskiej i żeńskiej. Oba spektakle, choć zbudowane są na wokół podobnej historii, mają zupełnie innych charakter, energię i atmosferę. Przekonajcie się sami jaka jest Wasza ulubiona wersja Łódeczki.Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze
Aleja Wojska Polskiego 38
58-500 Jelenia Góra

Termy Cieplickie, Jelenia Góra

Termy Cieplickie
Nowe i atrakcyjne miejsce na mapie turystycznej Dolnego Śląska. Termy Cieplickie to połączenie basenów, SPA i centrum konferencyjnego.
Coś dla siebie znajduje tu każdy! Sportowcy lubią basen pływacki i gabinety masażu, rodzice z dziećmi i nastolatkowie bawią się w basenie z huśtawkami, zjeżdżalniami i dziką rzeką, a wielbiciele spokoju odpoczywają w jacuzzi, opalają się przy basenach zewnętrznych
i rozgrzewają się w saunach.To niezwykłe miejsce, które kusi turystów z Karpacza i Szklarskiej Poręby oraz mieszkańców czeskiej Pragi i pięknego Wrocławia. Lokalizacja i otoczenie to dodatkowa zaleta obiektu. Termy znajdują się w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry, Cieplicach Śląskich Zdroju. Tuż obok nich są dwa zabytkowe parki Norweski i Zdrojowy, a krótki spacer dzieli je od widoku całej panoramy Karkonoszy.
OFERTA USŁUG PODLEGAJĄCA 50% ZNIŻCE W DNIACH 24.10.2014 DO 26.10.2014:
a)    Bilet normalny (osoby dorosłe) na dwie godziny, upoważniający do skorzystania ze strefy basenowej oraz strefy SPA
- cena standardowa: 30,00 zł, cena promocyjna: 15,00 zł
- dopłata za przekroczony czas 0,20 zł/min
b)    Bilet normalny (osoby dorosłe) na cały dzień, upoważniający do skorzystania ze strefy basenowej oraz strefy SPA
- cena standardowa: 75,00 zł, cena promocyjna: 37,50 zł
c)    Bilet normalny (osoby dorosłe) na cały dzień, upoważniający do skorzystania ze strefy basenowej
- cena standardowa: 63,00 zł, cena promocyjna: 31,50 zł
d)    Bilet ulgowy S (seniorzy powyżej 60 lat, młodzież szkolna powyżej 15 lat i studenci do 26 roku życia oraz osoby niepełnosprawne* - wszyscy za okazaniem legitymacji) na cały dzień, upoważniający do skorzystania ze strefy basenowej oraz strefy SPA
- cena standardowa: 60,00 zł, cena promocyjna: 30,00 zł
e)    Bilet ulgowy S (seniorzy powyżej 60 lat, młodzież szkolna powyżej 15 lat i studenci do 26 roku życia oraz osoby niepełnosprawne* - wszyscy za okazaniem legitymacji) na cały dzień, upoważniający do skorzystania ze strefy basenowej
- cena standardowa: 48,00 zł, cena promocyjna: 24,00 zł
f)    Bilet ulgowy D (dzieci w wieku 4-15 lat) na cały dzień, upoważniający do skorzystania ze strefy basenowej
- cena standardowa: 38,00 zł, cena promocyjna: 19,00 zł
g)    Bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + 2 dzieci w wieku 4-15 lat; wstęp do strefy SPA tylko dla osób dorosłych) na cały dzień, upoważniający do skorzystania ze strefy basenowej oraz strefy SPA
- cena standardowa: 188,00 zł, cena promocyjna: 94,00 zł
h)    Bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + 2 dzieci w wieku 4-15 lat) na cały dzień, upoważniający do skorzystania ze strefy basenowej
- cena standardowa: 163,00 zł, cena promocyjna: 81,50 zł
Termy Cieplickie Sp. z o.o.
ul. Park Zdrojowy 5, 58-560 Jelenia Góra
tel. BOK 757546901
tel. Marketing 757546931
www.termycieplickie.pl
email BOK: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
email Marketing: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Twierdza Srebna Góra

TWIERDZA SREBRNA GÓRA ZA PÓŁ CENY 
Największa górska twierdza w Europie, Twierdza Srebrna Góra, jest jedną z
najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. Jej barwna historia, opowiadana turystom przez
animatorów w strojach żołnierzy z epoki napoleońskiej, to ciekawostki, legendy i
tajemnice, które zaskoczą dorosłych, a dzieciom wyostrzą wyobraźnię. Można tu poznać niezawodną strategię
obrony twierdzy oraz dowiedzieć się jak wyglądało codzienne życie żołnierzy w XVIII-wiecznej warowni.
„Głośną” atrakcją Twierdzy Srebrna Góra są też pokazy strzelania z broni
czarnoprochowej i pokazy salwy z repliki XVIII-wiecznej armaty.
Twierdza Srebrna Góra dla zwiedzających czynna jest codziennie:
w godz. okres letni od 10:00 do 18:00 / okres zimowy od 10:00 do 16:00
Twierdza jest nieczynna: w Niedzielę Wielkanocną, 1 listopada oraz 24 i 25 grudnia.

Ceny biletów w ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny:
Normalny 7,50 zł
Ulgowy 6 zł
Rodzinny (2+2) 22,50 zł
Dzieci do 4 roku życia mają wstęp bezpłatny.
Bilet ulgowy dotyczy: dzieci, młodzieży uczącej się, studentów, emerytów i rencistów.

Zwiedzanie Twierdzy odbywa się z przewodnikiem w mundurze żołnierza historycznego regimentu z epoki
napoleońskiej, który oprowadza zarówno turystów indywidualnych jak i grupy
zorganizowane.
W ofercie posiadamy wiele ciekawych pakietów zwiedzania. Serdecznie zapraszamy!
Więcej informacji na stronie www.forty.pl

Kontakt:
Twierdza Srebrna Góra Sp. z o.o.
u. Kręta 4
57-215 Srebrna Góra
tel. 74-818 00 99
kom. 512 922 577
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.forty.pl

Vital & SPA Resort Szarotka, Zieleniec


Vital & SPA Resort Szarotka położony jest w Zieleńcu, największym ośrodku narciarskim w Kotlinie Kłodzkiej na wysokości ok. 950 m. n.p.m. w paśmie Gór Orlickich. Resort położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie stoków narciarskich.

Gościom zaoferowano 160 miejsc noclegowych w pokojach Superior oraz w pokojach Prima. Do Państwa dyspozycji oddajemy również 9 przestronnych i komfortowych apartamentów.

Pokoje Superior są pokojami o standardzie hotelowymi, urządzonymi w stylu włoskim. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, telefon, telewizję satelitarną oraz bezpłatny dostęp do Internetu. Cześć pokoi Superior jest wyposażona w sejfy oraz lodówki.

Pokoje Prima oferują Państwu standard pensjonatowy. W ciepłych i przestronnych wnętrzach pokojów Prima oddajemy do Państwa dyspozycji łazienkę z prysznicem, telewizję satelitarną oraz bezpłatny dostęp do Internetu. Pokoje Prima dostępne są w wersji 1, 2, 3 i 4 osobowych. Stanowią one idealną ofertę dla rodzin z dziećmi. Część pokoi Prima znajduje się w sąsiednim budynku.

Resort Vital & SPA Szarotka kusi przysmakami kuchni regionalnej, polskiej i międzynarodowej. Szeroki wybór dań pozwala zaspokoić gusta najbardziej wymagających gości. Świeżo parzone espresso, wyborne koktajle i klimatyczne wnętrza naszych lokali zapewniają wyjątkową atmosferę podczas Państwa pobytu. Restauracja połączona jest z tarasem widokowym z którego roztacza się widok na Kotlinę

Rekreacja w basenie to doskonały sposób na aktywne spędzenie nawet deszczowego dnia. Przepiękne otoczenie kompleksu sprzyja relaksowi, a seans w jacuzzi bądź w saunie to najlepszy suplement aktywnego wypoczynku.

W resorcie znajduje się centrum SPA w którym jest 7 gabinetów zabiegowych wyposażonych w najnowocześniejsze urządzenia do pielęgnacji twarzy i całego ciała.

Vital & SPA Resort Szarotka to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek w górach. Posiadamy pokoje rodzinne oraz inne udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Resort stanowi również idealną propozycję dla osób, które chcą wypocząć z dala od zgiełku dużych miast

Adres placówki w której będą realizowane rabaty:
Vital & SPA Resort Szarotka
Ul. Zieleniec 72
57-340 Duszniki Zdrój
www.szarotka.eu

Rabaty w ramach akcji „Dolny Śląsk za pół ceny”
Usługi noclegowe – Rabat 50% od cennika Rack Rate (patrz poniżej)
Usługi SPA – rabat 50% na wybrane usługi SPA (patrz poniżej) 

Rabatu nie udziela się na świadczenia gastronomiczne.


OFERTA ZABIEGÓW SPA w ramach akcji : ”Dolny Śląsk za pół ceny”
(50% rabatu od podanych cen)


INFORMACJA I REZERWACJA ZABIEGÓW:
Recepcja SPA Tel.: +48 74 869 71 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pielęgnacja Twarzy

 Zabieg Hydrasystem NOWOŚĆ! 350 zł

 Zabieg Age Perfection NOWOŚĆ! 350 zł

 Zabieg Fill Perfection NOWOŚĆ! 350 zł

 Zabieg młodości przeciwko wolnym rodnikom 350 zł

 Zabieg „Skin-fit” dla mężczyzn 350 zł

 Zabiegi kokonowe 

 Zabieg Czysta przyjemność 120zł/180zł

 Zabieg Siła ziół 140zł

 Zabieg Ugaś pragnienie - zabieg intensywnie nawilżający 150zł

 Zabieg „Na ziarnku soi” 190zł

 Zabieg Gruboskórni a Jednak Wrażliwi 150zł

 Manualny lifting twarzy z olejkiem arganowym NOWOŚĆ! 120/ 150 zł

 Masaż kosmetyczny twarzy, szyi i dekoltu 30 min 60 zł

 Mikrodermabrazja (do zabiegu) 30zł
 Peeling kawitacyjny (do zabiegu) 25zł
 Sonoforeza (do zabiegu) 20zł
 Oczyszczanie manualne twarzy (do zabiegu) 60zł

 Jedwabisty peeling z olejem jojoba NOWOŚĆ! 160 zł

 Peeling solny Lemon Tree 120 zł

 Rozgrzewający peeling solny 120zł

 Wygładzający peeling Złoto Pustyni 120zł

Zabiegi na ciało

 Zabieg antycellulitowy z zieloną kawą 280 zł
 Zabieg ujędrniający Tonic Perfection NOWOŚĆ! 260 zł

 Zabieg na włosy i skórę głowy z Marokańskim Błotem 140 zł

 Zabieg Delizia di Riso NOWOŚĆ!! 260 zł 

 Zabieg Ucieczka do tropików 200 zł

Wzmocnij działanie zabiegu i wykorzystaj Kapsułę Spa (30zł)

lub Wannę Vitalisa (35zł) do zabiegów na ciało!

Masaże

 Vitalstone 250 zł
 Refleksoterapia 100 zł

 Relaksujący masaż aromaterapeutyczny 150 zł

 Masaż „Magia Dotyku”

• plecy, kark, obręcz barkową 40 min 130 zł
• całościowy 60 min 180 zł

 Rezonansowy masaż pleców 220 zł
 Masaż rezonansowy antycellulitowy 190 zł

 Masaż rezonansowy antycellulitowy z bandażami Arosha NOWOŚĆ!! 260 zł

 Masaż ujędrniający NOWOŚĆ!! 160/210 zł

 Masaż klasyczny 50 min 130 zł

 Masaż częściowy 30 min 70 zł
 Masaż sportowy 30 min 80 zł

 Kąpiele

Alpejskie rytuały kąpielowe 160zł
NOWE okłady do kąpieli Vitalisa: 

1. Maska nutritiff 
3. Maska z białej glinki 

Dodatkowy peeling ciała do kąpieli Vitalisa 50zł


 Kąpiel Kleopatry 70 zł/1 os. 110zł/2 os.
 Żurawinowa kąpiel w solach 70 zł/1 os. 110zł/2 os.

 Kapsuła Spa Jet `` 60zł

Marzenie dla Dwojga


 Magia Róży 300 zł
 Alpejskie marzenie 350zł

 Zielenieckie ukojenie 350zł

 Tropikalne wspomnienie 350zł


Do każdego zabiegu podawana jest patera serów i owoców oraz szampan!!

Pielęgnacja dłoni i stóp
 Zabieg parafinowy na dłonie / do zabiegu 40 zł
 Zabieg parafinowy na stopy / do zabiegu 50 zł
 Zabieg z maską kremową na dłonie 35zł
 Zabieg chłodząco-drenujący na stopy i łydki NOWOŚĆ!! 50zł


Oferta dodatkowa
Depilacja
 Całe nogi (bikini gratis) 130 zł
 Łydki 70 zł
 Bikini 30 zł
 Pachy 25 zł
 Twarz 20 zł
 Wąsik 10zł
Henna
 Henna brwi i rzęs 30 zł.
 Henna brwi 20 zł
 Henna rzęs 15 zł
 Regulacja brwi (przy zabiegach gratis) 10 zł

 

Cennik "Dolny Śląsk za pół ceny"

   
   
 

24-26.10.2014

   

Standardowa cena

Cena w ramach akcji "Dolny Śląsk za pół ceny"

   

Rodzaj pokoju

Cena za pokój w PLN

   
   

Pokój Prima 1-os.

190,00

95,00

   

Pokój Prima 2-os.

280,00

140,00

   

Pokój Medium Prima 2-os.

230,00

115,00

   

Pokoje rodzinne Prima 3os.

360,00

180,00

   

Pokoje rodzinne Prima 4os.

455,00

227,50

   

Pokój Superior 1-os.

290,00

145,00

   

Pokój Superior 2-os.

450,00

225,00

   

Pokój Medium Superior 2-os.

350,00

175,00

   

Pokój Superior 3 -osobowy

515,00

257,50

   

Pokój Superior 4 - osobowy Studio

570,00

285,00

   

APT Prima 4-os.

520,00

260,00

   

APT Superior 2-3 os.

570,00

285,00

   

APT Superior Prezydencki 2-5-os.

1040,00

520,00

   
         

Podane ceny zawierają podatek VAT. Cena pokoju obejmuje: nocleg ze śniadaniem, korzystanie z kompleksu basenowego, jacuzzi, saun, urządzeń fitness. Dostęp do Internetu oraz parking – dla gości Resortu bezpłatnie.

   
   
   
         

Dostawka w pokoju i apartamencie

 

85,00 PLN / doba

   

Zwierzę

 

30,00 PLN / doba

   

Łóżeczko dla dziecka

 

25,00 / doba

   

Dzieci do lat 4

 

Bezpłatnie

   

Doba hotelowa

 

od 15:00 do 11:00

   

Wieża Książęca, Siedlęcin

Wieży Książęcej w Siedlęcinie:w ramach akcji „Dolny Śląsk za pół ceny” obniżymy o 50% bilety wstępu do obiektu:- bilet normalny z 6 zł, zostanie obniżony do 3 zł
- bilet ulgowy z 4 zł, zostanie obniżony do 2 zł
- bilet do rezerwatu archeologicznego, z 2 zł obniżymy do 0 zł – wejście darmoweDANE TELEADRESOWEWieża Książęca w Siedlęcinie
Siedlęcin, ul. Długa 21
58-508 Jelenia Góra
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 75 713 75 97http://www.wiezasiedlecin.pl/
https://www.facebook.com/wiezasiedlecin
OPIS OBIEKTU
Wieża mieszkalna w Siedlęcinie jest jedną z najwspanialszych i najlepiej zachowanych budowli tego typu w Europie Środkowej. Jej budowę rozpoczął prawdopodobnie Henryk I, książę jaworski w latach 1313-1314. W Wielkiej Sali wieży mieszkalnej w Siedlęcinie zachowały się unikatowe na skalę europejską średniowieczne malowidła opowiadające legendę o sir Lancelocie z Jeziora, rycerzu króla Artura. Polichromie powstały z fundacji budowniczego wieży, Henryka I Jaworskiego w około 1345 roku. Autor malowideł najprawdopodobniej wywodził się z terenów północno-wschodniej Szwajcarii. Siedlęcińskie polichromie należą do grupy najstarszych malowideł o tematyce świeckiej na Śląsku. Wieża zwieńczona jest wysokim dachem, którego więźba pochodzi z końca XVI wieku, zaś na każdej kondygnacji zachowały się stropy drewniane z czasu budowy obiektu, z lat 1313-1314.

Wieża Widokowa Wielka Sowa, Pieszyce

Historia wieży widokowej na Wielkiej Sowie ma swój początek w 1886 roku. Wtedy to na wysokiej, 2-metrowej kamiennej podstawie wybudowano drewnianą wieżę widokową. W takiej postaci wieża z przyczyn technicznych przetrwała tylko do 1904 roku. Postanowiono przebudować obiekt. Podjęto decyzję o postawieniu żelbetonowej wieży o wysokości 25 metrów. Inicjatorem remontu była Federacja Towarzystw Górskich, w której znaczny udział miał oddział pieszycki. Kamień węgielny uroczyście położono w 1905 roku, a oficjalnego otwarcia, połączonego z festynem, dokonano 24 maja 1906 roku.
 
Koszt budowy nowej wieży widokowej wyniósł ok. 17 500 marek.  Wieża imienia Bismarcka, przyciągała rzesze turystów. W latach do I Wojny Światowej sprzedawano ok. 8 500 biletów wstępu rocznie. Rekordowym pod tym względem rokiem był pierwszy po oficjalnym otwarciu rok – wówczas wieżę odwiedziło ok. 21 000 turystów (ok. 55 osób dziennie).
 
Wstęp na wieżę od zawsze był płatny, wydaje się więc, że przy tak licznych odwiedzinach Wielka Sowa powinna na siebie zarabiać. Jednak sytuacja polityczna, wojny światowe i brak opieki nad obiektem powoli doprowadzały wieżę do stanu, który mogliśmy obserwować jeszcze do 2005 r. Do tego czasu kilka razy w historii pojawiały się szanse i nadzieje na remont, jednak kończyło się to tylko na krótkookresowych pracach zabezpieczających obiekt przed całkowitym zniszczeniem. Tak było do 2006 roku, kiedy zakończył się remont wieży prowadzony przez miasto Pieszyce. 24 maja 2006 roku można było świętować 100-lecie godnie odnowionej jubilatki.
 
W Górach Sowich do 1939 roku powstało 7 tego typu obiektów. Dla Pieszyc najważniejsza jest wieża widokowa na Wielkiej Sowie. Gmina Pieszyce rozpoczęła starania w pozyskaniu środków na remont Wielkiej Sowy.  Zamiarem Gminy  jest, aby remont został wykonany do końca 2005 roku i aby w dniu 24 maja 2006 roku można było świętować 100 lecie Wieży. Urząd Miejski w Pieszycach zwrócił się z prośbą do ościennych gmin z prośbą o wsparcie finansowe w remoncie w końcu symbolu nie tylko Pieszyc ale również Powiatu Dzierżoniowskiego jak i całego masywu Sudetów Środkowych.
Opracowane na podstawie „Monografii Pieszyc”
 
Budowę Wieży Bismarcka na Wielkiej Sowie (1015m.n.p.m) zainicjowało w roku 1904 Zrzeszenie Towarzystw Gór Sowich na terenie należącym do hrabiego Seidlitza – Sandreckiego, odległym 13 km od Dzierżoniowa. Wieżę zaprojektował architekt Hennning. Budowę sfinansowano ze zbiórek pieniężnych.. Do 1907 r. zdołano uzbierać 18.218 marek. Przedsięwzięcie powierzono firmie Bastänier & George z Lipska. Kamień węgielny położono 01.07.1905. Wysokość wieży wynosi 25m, średnica na dole 8m a na górze 4m.
Na parterze wieży urządzono izbę pamięci, w której postawiono 90 cm popiersie Bismarcka, wykonane przez Harro Magnussena w galwanoplastycznym zakładzie tworzyw sztucznych w Geislingen / Würtenberg. W pomieszczeniu tym znajdowały się również 3 kolorowe okna z witrażami przedstawiającymi motyw z życia Bismarcka. Krętymi schodami zewnętrznymi okalającymi cokół można było dostać się do schodów wewnątrz wieży, które prowadziły na kondygnację widokową z 14 otworami okiennymi. Następne 21 stopni schodów prowadziło na górną platformę widokową budowli. "Ogień wieży" pochodził z zainstalowanego tutaj reflektora acetylenowego.
Wieża widokowa na Wielkiej Sowie
czynna jest codziennie w sezonie letnim
(maj - październik)
w godzinach od 9:30 do 19:00.
www.pieszyce.pl

Winterpol, Karpacz

Stacja narciarska Winterpol Karpacz znajduje się w centrum Karpacza przy ul. Turystycznej u podnóża wysokich szczytów Karkonoszy. W sezonie jesiennym wyciąg funkcjonuje dla turystyów pieszych i rowerowych dla ktorych to stanowi idealną alternatywę w skróceniu drogi na Śnieżkę i na inne trasy turystyczne Karkonoszy. Podróżując wyciągiem możemy podziwiać piękne górskie panoramy oraz obcować z przyrodą. Wyciąg dla turystów pieszych i rowerowych czynny jest codziennie od godziny 08:30 do 17:00.

Spółka Winterpol właściciel stacji Narciarskiej Winterpol Karpacz Biały Jar zobowiazuje się do udzielenia rabatu 50% w ramach akcji "Dolny Śląsk za pół ceny" w terminie 24-26.10.2014 na usługi związane z rzewozem osób wyciągiem zlokalizowanym w Białym Jarze.

Ceny biletów Rack Rate:
Wjazd w górę 9.00 PLN, ulgowy 7.00 PLN
Zjazd w dół 7.00 PLN, ulgowy 5.00 PLN
Bilet w dwie strony 12.00 PLN, ulgowy 8.00 PLN

Ceny biletów po rabacie:
Wjazd w górę 4.50 PLN, ulgowy 3.50 PLN
Zjazd w dół 3.50 PLN, ulgowy 2.50 PLN
Bilet w dwie strony 6.00 PLN, ulgowy 4.00 PLN

Adres placówki, w której będą realizowane rabaty:

Winterpol Karpacz Biały Jar
ul. Turystyczna 5
58-540 Karpacz
tel.: 074 866 04 31
www.winterpol.euZamek Książ, Wałbrzych

Zamek Książ - największy dolnośląski zamek i trzeci pod względem wielkości w Polsce - to majestatyczna budowla, która wywiera niezapomniane wrażenie swoją monumentalnością, zróżnicowaną architekturą i położeniem.Zamek był wielokrotnie niszczony, odbudowywany i przebudowywany. Na przestrzeni dziejów należał do wielu właścicieli, a największy wpływ na dzisiejszy jego charakter miała panująca tu rodzina Hochbergów.

Początki Książa datowane są na koniec XIII w. Zbudowany został przez Bolka I Surowego - Księcia Świdnicko-Jaworskiego. W XIV w. przeszedł na własność rodów rycerskich. Potem przez ponad 4 wieki był we władaniu rodu Hochbergów do czasu konfiskaty przez władze III Rzeszy. Za panowania wspomnianego rodu budowla przeobraziła się z zamku obronnego w jedną z piękniejszych w tej części Europy rezydencji z okazałą, barokową Salą Maksymiliana. Ostateczny  kształt zamek otrzymał w trakcie przebudowy na początku XX wieku. Podczas II wojny światowej w wyniku adaptacji Książa na kwaterę wojenną jego część została w drastyczny sposób zniszczona, a wyposażenie wywieziono. Pod zamkiem przez więźniów z obozu Gross-Rosen drążone były ogromne tunele - część kompleksu Riese (Olbrzym). Ich przeznaczenie do dziś owiane jest mgłą tajemnicy. Przypuszcza się, że miały tu powstać fabryki broni, a sam Książ przygotowywano na jedną z kwater Hitlera. Po wojnie zamek został zajęty przez Armię Czerwoną, która dokonała dalszego zniszczenia. W latach powojennych Książ jeszcze długo ulegał dewastacji.

Dziś Zamek Książ nadal skrywa wspomnienia o ludziach, wydarzeniach, miejscach, zapisane w przekazach pisanych i ikonograficznych, ale też w opowieściach i legendach. W szczególny sposób w historii Książa zapisała się ostatnia jego właścicielka – Księżna Daisy – niezwykła kobieta o bardzo interesującym i tajemniczym życiorysie.

Jak w ciągu setek lat, tak i dziś goście zamku ulegają jego magii, wielowiekowej historii wielkich czynów i dramatów, romantycznych i krwawych zdarzeń, legend i tajemnic Książa.

KONTAKT

Zamek Książ w Wałbrzychu Sp. z o.o.

ul. Piastów Śląskich 1 58-306 Wałbrzych

Zwiedzanie zamku Książ w dniach 24-26.10.2014

(24.10.2014 kasy biletowe czynne: w godzinach 10.00 – 15.00

25-26.10.2014 kasy biletowe: 10.00 – 16.00)

Kontakt dot. zwiedzania:

Punkt Obsługi Klienta (74) 66 43 834 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (czynny w godz. 8:30 do 15.30 od poniedziałku do piątku)

 

Akcja „Dolny Śląsk za pół ceny”

 

Cennik zwiedzania zamku Książ 24.10 – 26.10.2014


Trasa

zwiedzania

Z przewodnikiem w języku polskim

Z przewodnikiem w języku obcym

Bilet normalny – cena brutto (zł)

Bilet ulgowy –
cena brutto ( zł)

Bilet normalny – cena brutto (zł)

Bilet ulgowy – cena brutto (zł)

Książ barokowy*

12,50

9,00

16,00

13,50

Od Piastów do tajemnic II wojny światowej

15,00

11,00

20,00

16,00


Zwiedzanie indywidualne - bez przewodnika

 


Bilet normalny – cena brutto (zł)


Bilet ulgowy – cena brutto ( zł)

Tarasy + Palmiarnia **


7,50


5,00

Sale zamkowe + tarasy**+ Palmiarnia


12,50


9,00

Palmiarnia

4,00

2,50

Oferta nie dotyczy innych usług niż w powyższej tabelce.

 

 

 

Zdrojowy Teatr Animacji, Jelenia Góra

ZDROJOWY TEATR ANIMACJI
ZAPRASZA WIDZÓW DOROSŁYCH
NA SPEKTAKL:Giovanni Boccaccio „DEKAMERON”
26.10.2014r. (niedziela)godz. 19.00Reżyseria : Petr Nosalek
występują - Dorota Fluder, Dorota Korczycka- Bąblińska, Lidia Lisowicz,
Katarzyna Morawska,Diana Jonkisz,  Radosław Biniek, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper
Jacek Maksimowicz,  Sławomir MozolewskiJedno z największych arcydzieł literatury światowej wszechczasów. „Dekameron” Boccaccia nazywany jest matką nowożytnej powieści europejskiej. Jeleniogórskiej realizacji „Dekameronu” podjął się wybitny czeski reżyser Petr Nosalek. W spektaklu dziejącym się w planie żywym twórca wykorzystał zwłaszcza w humorystycznych scenach także lalki. Towarzyszy im  wyrafinowana scenografia, renesansowe kostiumy i muzyka* Bilety normalne w cenie 20  zł
* Projekt „Dolny Śląsk za pół ceny” bilet -  10 złBILETY I REZERWACJE :Kasa Teatru : tel. 757557690  wew. 16 i 20  
Elżbieta Łoznikow -  512 219 907,
Dorota Fruba - 512 219 961
Email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , www.teatr.jgora.pl