Ski Raft, Spływy Pontonowe, Bardo

splywypontonowe1

Spływ Pontonowy Przełomem Bardzkim to wyprawa pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej. Popłyną Państwo pradawną doliną, pomiędzy kolorowymi łąkami i wysokimi skałami otulonymi rozśpiewanym lasem, który od stuleci porasta zbocza gór bardzkich. Oprócz zachwycających widoków, uczestnicy spływu będą mogli zrobic zdjęcia fascynującym mieszkańcom tej okolicy- czaplom, pekozom, sarnom i... dzikom. Spływy pontonowe są doskonałą formą spędzenia wolnego czasu. Jeśli szukają Państwo ciekawych miejsc, w które obfituje Dolny Śląsk w pięknych polskich górach, jest to atrakcja dla Was. Proponujemy przepłynięcie Przełomu Bardzkiego na Nysie Klodzkiej, jednego z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju i odcinka na tyle wyjątkowego, iż docenia to kilkadziesiąt tysięcy osób każdego sezonu.

Folwark Szyfrów , to miejsce na mapie atrakcji turystycznych Kotliny Kłodzkiej, w którym to poznacie historię Dolnego Śląska poprzez interaktywną zabawę przeniesioną rodem z gier komputerowych.
Proponujemy zabawę w wyjście z pokoju stylizowanego na epokę dopasowaną do historii, w mniej niż 60 min. Każdy z tych pokoi, jest opowieścią, której jesteście głównymi bohaterami, gdzie musicie wykazać się sprytem, spostrzegawczością, logicznym myśleniem i przede wszystkim, działać zespołowo. Zapraszamy do odkrywania tajemnic Dolnego Śląska.

Oferta w ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny w dniach 21-23 października 2016

 50% rabatu na spływ pontonowy lub kajakowy Przełomem Bardzkim:

Bilet normalny    38,00 zł / cena po rabacie 19,00 zł
Bilet ulgowy        28,00 zł / cena po rabacie 14,00 zł
Bilet rodzinny   100,00 zł / cena po rabacie  50,00 zł

50% rabatu na wejscie do Folwarku Szyfrów

cena regularna 99,00 zł/ cena po rabacie 49,00 zł


DANE TELEADRESOWE:
http://www.ski-raft.pl/
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel . 606 98 78 24
Adres
Bardo
ul. Skalna przystań wodna


Twierdza Srebna Góra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Twierdza Srebrna Góra jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. W chwili powstania ( 1765-1777) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji na świecie. Nawiększy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektów fortyfikacji epoki nowożytnej.

 

Oferta w ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny w dniach 21- 23 października 2016


Pakiet Podstawowy obniżony o 50%

Pakiet obejmuje:

 • Zwiedzanie Fortu Donjon – dziedziniec fortu, podziemne kazamaty, korona fortu wraz z punktami widokowymi;
 • Spotkanie z żołnierzem 33 Historycznego Regimentu Srebrnogórskiego; 
 • Pokaz strzelania z broni czarnoprochowej; 
 • Zwiedzanie izby pamiątek.

 

Ceny biletów:

bilet normalny :                                                                                  17 zł / w trakcie akcji 8,50 zł
bilet ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci, renciści):                   14 zł/ w trakcie akcji 7 zł
rodzinny (2 dorosłych + 2 dwoje dzieci w wieku od 4 do 16 lat): 51 zł/ w trakcie akcji 25,50
Usługa przewodnicka w cenie biletu, czas zwiedzania ok. 1 godz. z przewodnikiem + czas zwiedzania punktu widokowego na koronie Donżonu bez przewodnika.

 

Więcej informacji na stronie www.forty.pl

Twierdza Srebrna Góra Sp. z o.o.
u. Kręta 4
57-215 Srebrna Góra
tel. 74-818 00 99

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Muzeum Regionalne w Jaworze

jawor3

 

Muzeum Regionalne w Jaworze mieści się w późnogotyckich zabudowaniach dawnego klasztoru Franciszkanów obserwantów. Posiada bogate kolekcje sztukioraz zabytków archeologicznych, etnograficznych, militarnych i dawnego rzemiosła.Muzeum słynie m.in. z kolekcji zabytkowych form piernikarskich eksponowanych we wnętrzu stylowo urzadzonej kawiarni.
Do najnowszych wystaw należy przedwojenna kolekcja "Jaworskich motyli", na której prezentowane są gatunki z całego świata.

Oferta w ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny   w dniach 21-23 października 2016 roku

 bilet wstępu do muzeum - 4,50 zł  / cena regularna 9,00 zł

Kontakt:

Muzeum Regionalne w Jaworze
ul. Klasztorna 6
59 – 400 Jawor
tel/fax 768702321
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www:muzeumjawor.pl

logo mr w j

 

Twierdza Kłodzko

Twierdza Kodzko 1

 

Twierdza Kłodzko jest jednym z najlepiej zachowanych obiektów architektury obronnej XVIII wieku. Potężna, górująca nad Kłodzkiem fortyfikacja widoczna praktycznie z każdej części miasta przyciąga turystów z całej Polski i zza granicy.
Wznosi się na Górze Zamkowej na której już w X wieku stał drewniany gród warowny, a następnie zamek.
Dzieje twierdzy są bardzo burzliwe. Liczne wojny i oblężenia sprawiały ze obiekt przechodził z rak do rąk, by ostatecznie trafić w ręce pruskie. To właśnie prusakom zawdzięcza swój obecny kształt. Fryderyk II sprowadza w XVIII w. do Kłodzka swych najlepszych fortyfikatorów. Pod okiem inżynierów powstaje donżon otoczony łańcuchem bastionów, kleszczy, redut, rawelinów.
To jednak nie koniec. Poza umocnieniami naziemnymi Fryderyk II zleca budowę podziemnych korytarzy kontrminerskiech. Kilkukilometrowa sieć korytarzy rozciąga się pod stokiem bojowym twierdzy. Zadaniem korytarzy miało być uniemożliwić oblegającym twierdzę podkopywanie się pod fortyfikację oraz wysadzanie w powietrze dział nieprzyjaciela ustawionych na stoku bojowym w czasie oblężenia twierdzy. Chodniki kontrminerskie w Kłodzku nigdy nie spełniły swej roli dzięki czemu możemy je dziś oglądać w doskonałym stanie.

Ceny Biletów w ramach tegorocznej akcji Dolny Śląsk  za pół ceny : 

Twierdza + Labirynt bilet normalny:        9 zł

Twierdza + Labirynt Bilet ulgowy:           7 zł

Twierdza LUB Labirynt bilet normalny:   6 zł

Twierdza LUB labirynt bilet ulgowy:        5 zł

Twierdza Kłodzko,
ul. Grodzisko 1,
57-300 Kłodzko

Tel. +48 74 867 34 68

www.twierdza.klodzko.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Centrum Kultury "Zamek"

Witkacy pastel

Najprawdopodobniej już w 1132 r. powstał w Leśnicy pierwszy zamek, będący siedzibą książęcą. Zmarł tu 7 grudnia 1201 r. Bolesław Wysoki, książę śląski, protoplasta linii książąt wrocławskich panujących na tym terenie do 1335 r.

Na przestrzeni swoich blisko 900. letnich dziejów zamek gościł licznych przedstawicieli rodów królewskich, książęcych, osobistości znane z kart historii. Obok ważnych dla dziejów Śląska i Polski postaci jak Bolesław Wysoki, Henryk Brodaty i jego żona Jadwiga, Henryk Pobożny, przebywał tu w 1348 r. król czeski i niemiecki (późniejszy cesarz) Karol IV, w 1563 r. Maksymilian II (w latach 1564-1576 cesarz), a w r. 1611 Maciej II. Przed bitwą pod Lutynią w 1757 r. pałac stał się kwaterą, dowództwa wojsk austriackich z ks. Karolem Lotaryńskim na czele, zaś po bitwie (5 grudnia) przebywał tu król pruski Fryderyk II, który wracał do tego miejsca jeszcze kilkakrotnie. W dobie napoleońskiej, podczas oblężenia Wrocławia (1806/7), w zamku kwaterowały wojska francuskie i bawarskie, w 1808 r. mieszkał tu ks. Hieronim Bonaparte, a w 1813 r. marszałek Michel Ney. W 1837 r. utworzono ordynację z dóbr Leśnicy, Mokrego i Ratynia, należącą do rodziny von Wylich und Lottum, która zarządzała nią do 1945 r. Ostatnim ordynatem i właścicielem zamku był baron Ludolf von Weltheim-Lottum. W czasie działań wojennych na terenie Dolnego Śląska w 1945 r. pałac nie uległ zniszczeniu.

Obecnie w obiekcie znajduje się siedziba Centrum Kultury „Zamek”. Korzystając z wyjątkowej lokalizacji Centrum Kultury cyklicznie organizuje duże wydarzenia plenerowe na terenach wokół Zamku, są to: zakorzeniona w mitologii słowiańskiej Noc Świętojańska (czerwiec), ogólnopolskie spotkania miłośników fantastyki Dni Fantastyki (przełom czerwca i lipca) czy średniowieczny Jarmark Jadwiżański (październik). W ciągu całego roku czynna jest galeria sztuki, w której można oglądać wystawy malarstwa, grafiki, ilustracji oraz fotografii.

Oferta w ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny w dniach 21-23 października 2016:

Bilet na wystawę "Witkacy - Asymetryczna Dama"

Cena standardowa - 15zł
Cena na weekend za pół ceny  - 7zł

Wystawa:
12 oryginalnych, pastelowych portretów Eugenii Wyszomirskiej wykonanych przez Witkacego w okresie 1933 - 1939r., 10 fotografii Witkiewicza z Wyszomirską oraz blisko 20 kopii listów i pocztówek Witkacego do Wyszomirskiej, składają się na wystawę "Witkacy - Asymetryczna Dama", którą do 30 października można zwiedzać w Centrum Kultury "Zamek". Za motyw przewodni wystawy obrano Asymetryczną Damę, a ściślej mówiąc, portrety Eugenii Wyszomirskiej, która przez lata była obiektem fascynacji Witkacego. Nietypowa uroda i nieregularne rysy twarzy modelki zaowocowały serią portretów, które po jej śmierci zostały przekazane do Muzeum Historii Katowic. Prace bardzo rzadko opuszczają rodzimą galerię, a we Wrocławiu, jak dotąd, nie były jeszcze nigdy prezentowane.

 

Centrum Kultury "Zamek",
pl. Świętojański 1,
54-076 Wrocław

www.zamek.wroclaw.pl

71 349 32 81, 71 349 35 36

ck zamek

Muzeum Historii i Militariów, Jelenia Góra

 

Początki ekspozycji sięgają połowy lat 70. ubiegłego stulecia, kiedy w Cieplicach Śląskich powstała Wojskowa Izba Pamięci koła ZBOWiD przy zakładach „Fampa”. Pierwszym miejscem, gdzie gromadzono i przechowywano zabytki, był budynek przy ul. Staromiejskiej 8, należący do Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Cieplicach Śląskich. Na przylegającym do niego placu zgromadzono wówczas ciężki sprzęt wojskowy (m.in. czołg T 34-85, wyrzutnię rakiet BM 13 „Katiusza”, działa plot. i ppanc.), łącznie 19 eksponatów – stanowiących do dzisiaj trzon ekspozycji. Większość sprzętu trafiła do Jeleniej Góry za sprawą ppłk rez. Czesława Buniewicza, którego można określić mianem twórcy Wystawy Broni Ciężkiej w Jeleniej Górze.

Przez 16 lat eksponaty znajdowały się pod opieką wojska. Taki stan rzeczy trwał do chwili rozwiązania JW 2773 w 2001 r. W 1993 r. JW 2773 przekazała na ekspozycję Broni Ciężkiej kolejne eksponaty, m.in. transporter opancerzony BTR 152, stację radiolokacyjną Son 9A, zespół prądotwórczy APG 15 M.

W październiku 2001 roku w obrębie Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze powstał nowy oddział – Skansen Uzbrojenia Wojska Polskiego, który przejął opiekę nad istniejącą ekspozycją i podjął starania o poszerzenie jej o nowe eksponaty. Od 2004 roku Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze przejęło od Agencji Mienia Wojskowego budynek byłego biura przepustek JW 2773, który po adaptacji na potrzeby muzealne stał się siedzibą Skansenu Uzbrojenia Wojska Polskiego. Latem 2005 roku ekspozycja Broni Ciężkiej wzbogacona została o nowe eksponaty: wyrzutnię rakiet kierowanych SPU 2P25M1 z przeciwlotniczego zestawu rakietowego KUB, przekazaną przez CSSP Koszalin dzięki decyzji ówczesnego Ministra Obrony Narodowej Jerzego Szmajdzińskiego oraz cztery armaty (1x ZIS 2M wz. 1943 kal. 57 mm, 2 x ZIS 3 wz. 1942 kal. 76,2 mm, 1 x armata plot. wz. 1939 kal. 37 mm) przekazane jako depozyt Muzeum Militariów – oddziału Muzeum Miejskiego Wrocławia.

 Ceny biletów podczas akcji Dolny Śląsk za pół ceny w dniach 21-23 października 2016:
- normalny: 3,50  zł
- ulgowy:      2 zł

MUZEUM HISTORII I MILITARIÓW
ODDZIAŁ MUZEUM KARKONOSKIEGO
W JELENIEJ GÓRZE

Instytucja Samorządu Województwa Dolnośląskiego
ul. Sudecka 83, 58-500 Jelenia Góra

Tel: 75 61 62 682
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  www.militaria-muzeum.pl

 

 

Dom Hauptmannów, Szklarska Poręba

 dom Hauptmanw

 

We wrześniu 1890 r. bracia Carl i Gerhart Hauptmannowie, w czasie wycieczki po górach, ujrzeli wiejski dom, położony na zboczu malowniczej doliny. Zachwyceni urokliwym widokiem podjęli decyzję o jego kupnie. Po przebudowie zamieszkali w nim w 1891 r. wraz ze swymi rodzinami. Gerhart mieszkał tu niedługo, wyprowadził się w 1895 r., później osiadł w pobliskim Jagniątkowie. Carl pozostał do śmierci w 1921 r.
Dom Carla i Gerharta Hauptmannów dał początek kolonii artystycznej w Szklarskiej Porębie. Po śmierci Carla Hauptmanna wdowa po nim przeniosła się do Berlina odstępując dom gminie. Budynek pełnił funkcję izby pamięci po pisarzu i miejsca spotkań grupy folklorystycznej. Prezentowane były tutaj prace artystów mieszkających w Szklarskiej Porębie również wystawy, powstałego w 1922 r., Stowarzyszenia Artystów Świętego Łukasza w Szklarskiej Porębie.Po II wojnie światowej Dom Carla i Gerharta Hauptmannów kilkakrotnie zmieniał użytkowników. W związku z faktem, że jego przedwojenne losy łączyły się z literaturą, po wojnie stał się Domem Pracy Twórczej Związku Literatów Polskich.Pomysł utworzenia muzeum w Szklarskiej Porębie zrodził się w momencie, kiedy trzeba było rozwiązać problem popadającego w ruinę obiektu. Budynek nie wyglądał atrakcyjnie i był zbyt mały, żeby pełnić funkcję domu wczasowego, jednocześnie funkcjonował w świadomości mieszkańców i władz jako dom pisarza, który przetłumaczył „Chłopów” Reymonta. W maju 1987 r. władze Szklarskiej Poręby zaoferowały Muzeum Okręgowemu w Jeleniej Górze (obecnie Muzeum Karkonoskie) przejęcie obiektu.Uroczyste otwarcie muzeum w Szklarskiej Porębie nastąpiło 21 lutego 1995 r. W 2001 r. placówka otrzymała nową nazwę Dom Carla i Gerharta Hauptmannów, oddział Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Na posesji ustawiono odrestaurowany pomnik nagrobny Carla Hauptmanna, zaś na fasadzie budynku umieszczono tablicę upamiętniająca obu pisarzy.

 

W ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny w dniach 21-23 października 2016 zapraszamy do zwiedzania muzeum w promocyjnych cenach.

 Ceny biletów podczas akcji:

Bilet normalny-  3,50 PLNBilet ulgowy    -  2 PLN

 

Dom Carla i Gerharta Hauptmannów – Muzeum Karkonoskie
11 Listopada 23

58-580 Szklarska Poręba,

tel. 75 717 26 11

 http://www.domhauptmannow.pl/

Zamek Bolków

bolkw 1

 

Burzliwe dzieje Zamku Bolków rozpoczęły się pod koniec XIII wieku. Przez ponad sto lat pozostawał on we władaniu kolejnych książąt piastowskich, pełniąc odpowiedzialną funkcję skarbca. Następnie obiekt zmieniał właścicieli co kilkadziesiąt lat. Był w tym czasie wielokrotnie oblegany, przechodził też przebudowy, przystosowujące go do zmieniających się funkcji. Do naszych czasów przetrwała dwudziestopięciometrowa, charakterystyczna wieża zamkowa, górująca nad okolicą. Zbudowano ją na planie koła, ale w kierunku południowo-zachodnim nadano kształt klina (tzw. dziób). Miał on chronić budowlę przed ostrzałem artyleryjskim, powodując ślizganie się kul i jednocześnie wzmacniając ściany. Ponadto w wieży znajdował się głęboki loch głodowy, do którego wtrącano skazańców. Pozostawieni losowi, zwykle
przeżywali około tygodnia. Ci obdarzeni szczególną wolą przetrwania, zlizywali wodę z murów, znacząco przedłużając swoje cierpienia. Mimo iż opuszczony na niemal dwa wieki obiekt wyraźnie podupadł, to dziś stanowi niemałą atrakcję turystyczną. Dzieje się to głównie za sprawą pasjonatów, nawiązujących do rycerskiego dziedzictwa zamku. Odbywają się tu festiwale i turnieje, przez cały rok można podziwiać ekspozycję muzealną i cieszyć się wspaniałym widokiem na okolicę. Swoje miejsce Zamek Bolków znalazł również w literaturze, muzyce i filmie.

 

W ramach akcji Dolny Śląsk za poł ceny w dniach 21-23 października 2016 zapraszamy  do  zwiedzania Zamku z 50 % rabatem.

Muzeum Zamek w Bolkowie,
Odział Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.
Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Ul. Zamkowa 1
59-420 Bolków
tel/fax: 075 7413297
tel. kom. 699994256

www.zamek-bolkow.info.pl

logo bolkw

Pałac Krobielowice- pole golfowe

 pole golfowe

 

Pałac Krobielowice to renesansowo- barokowy obiekt leżący na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy, jedynie 20 km od Wrocławia. Niegdyś rezydencja zwycięzcy w bitwie pod Waterloo z Napoleonem Feldmarszałka Gebharda Leberechta von Blucher, obecnie hotel, restauracja, ośrodek konferencyjno- eventowy i pole golfowe. Pałac należy do Europejskiego Szlaku Zamków i Pałaców i jest otwarty dla zwiedzających

 

Oferta w ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny 2016

-21/23.10.16    - wejście na pole golfowe dla 1 osoby (100,00 zł/cały dzień)- cena promocyjna 50,00 zł

Pałac Krobielowice
Krobielowice 21
55-080 Kąty Wrocławskie

tel. 71 3166114
www.palackrobielowice.com
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


logo krobielowice

Zamek Międzylesie

 Midzylesie WJO8150 7OK  min

Zamek Międzylesie

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do 700 letniego Zamku w Międzylesiu w którym oferujemy Naszym Gościom: zwiedzanie zamku, salę balową i krużganek, barokową restaurację, szlachecką kuchnię, 2 sale konferencyjne, 2 sale myśliwskie, pokoje 2-3 osobowe, apartamenty, internet bezprzewodowy Wi-Fi, przestronny dziedziniec zamkowy, monitorowany parking oraz garaże.

Naszym gościom zapewniamy przyjemny odpoczynek w zamkowej atmosferze. Znajdziecie Państwo u nas profesjonalną i dyskretną obsługę a jednocześnie kameralny i zamkowy klimat. Organizujemy niezapomniane wesela, uroczystości rodzinne, szkolenia i konferencje oraz imprezy integracyjne w pomieszczeniach zamkowych a także na głównym dziedzińcu dla grup do 150 osób

Ilość miejsc noclegowych: 52

700 – letni zespół zamkowo-pałacowy oferuje:

-zwiedzanie Zamku w dzień i w nocy „z duchami”
-smaczną, obfitą, szlachecką kuchnię
-noclegi w pokojach i w apartamencie
-salę zabaw dla dzieci
-sale: balową, restauracyjną, myśliwskie i konferencyjne

Restauracja czynna od 12.00

OFERTA W RAMACH TEGOROCZNEJ AKCJI DŚ ZA PÓŁ CENY  w dniach 21-23 października   OFERUJEMY  zniżkę 50 % na :

Zwiedzanie dzienne zamku 
Cena podczas akcji :
Bilet normalny    - 7,50
 zł 
Bilet ulgowy       - 6 zł  (dla dzieci i młodzieży do 18 lat, studentów, emerytów i rencistów)


Gra ESCAPE – Ucieczka z Zamku
Cena podczas akcji :  50 zł 


Kontakt
Zamek Międzylesie Sp. z o.o. Sp.Komandytowa
Plac Wolności 42
57-530 Międzylesie
telefon kontaktowy 665 00 00 55 lub 796 00 00 55
www.zamekmiedzylesie.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Muzeum Karkonoskie, Jelenia Góra

3 Chata Karkonoska

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze jest pieknym, zmodernizowanym obiektem dostepnym dla wszystkich gości, których interesuje przeszłość i tradycje Kotliny Jeleniogórskiej.Na stałych czterojęzycznych wystawach: "Z historii Jeleniej Góry i regionu" oraz "Szkła artystycznego" udostępniamy dwa tysiące najcenniejszych obiektów. Kolejne dwa tysiące prezentujemy w formie multimediów. Filmy, prezentacje, gry komputerowe uzupełniaja wiedzę o zabytkach i historii regionu. Na najmłodszych gości czeka film o historii miasta oraz inne atrakcje w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni. Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze to jedna z najważniejszych ofert turystycznych regionu.


Podczas weekendu 21-23 października 2016 w ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny ,

ceny biletów na wystawy stałe :

" Z historii Jeleniej Góry i regionu" oraz

" Szkło artystyczne" zostaną obniżone o 50%

****
Muzeum Karkonoskie
w Jeleniej Górze
Instytucja Kultury Samorządu
Województwa Dolnośląskiego
ul. Jana Matejki 28
58-500 Jelenia Góra

Sekretariat – Tel./fax 75 64 550 73, 75 75 234 65
Recepcja – Tel. 75 64 550 71
Dział Oświatowy – Tel. 75 64 550 78

http://www.muzeumkarkonoskie.pl/


logo i dolny slask

 

Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim

 

 

 

 

 

 

 

 

Neogotycki Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim jest jedną z największych tego typu budowli w Europie. Został wzniesiony z inicjatywy niderlandzkiej królewny, Marianny Orańskiej, jako jej letnia rezydencja. Projekt obiektu wykonał wybitny niemiecki architekt – Karl Friedrich Schinkel.

Budowa Pałacu trwała 33 lata i pochłonęła równowartość trzech ton złota. Po wojnie został on zdewastowany, ograbiony z wszelkich kosztowności oraz podpalony przez żołnierzy Armii Czerwonej.

Teraz powoli odzyskuje swój blask.
Od 1 maja 2013 roku pałac został ponownie udostępniony dla zwiedzających.

 

Oferta w ramach tegorocznej akcji Dolny Śląsk za pół ceny 2016 aktualna w dniach 21 -23 października .

Trasa turystyczna, którą zwiedza się z przewodnikiem trwa około 1,5 godziny. Program obejmuje zwiedzanie tarasów, oficyn pałacowych, wystawy multimedialnej oraz tarasu widokowego.
Zwiedzanie pałacu rozpoczyna się co godzinę od 10 do 17.

Bilety do nabycia w kościele poewangielickim (ulica Zamkowa 6) 15 minut przed pełną godziną.
Kasa czynna od 9.30 do 17.00.

Ceny biletów:

BILET NORMALNY: 25 zł / 12,50 zł w trakcie akcji
BILET ULGOWY:     15 zł / 7,50 zł w trakcie akcji 

W sprawie rezerwacji biletów, organizacji wycieczek oraz uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Punktem Informacji Turystycznej:

74 637 01 67
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UL. ZAMKOWA 9

57-230 KAMIENIEC ZĄBKOWICKI

www.palacmarianny.com.pl

 www.facebook.com/PalacMarianny

 

Park Miniatur Minieuroland, Kłodzko

Minieuroland 1

 Minieuroland w Kłodzku to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które łaczy park miniatur z przepiękną architektórą terenów zielonych, tworzących aboretum.Otwarty w lipcu 2015 roku jest jedną z największych atrakcji turystycznych Ziemi Kłodzkiej. Na powierzchni 20 tys. m2 znajduje się ponad 40 makiet przedstawiających najciekawsze budowle z Polski, Europy i świata. Miniatury są wyeksponowane w otoczeniu niezwykłego świata roślin- pachnących kwiatów, wyszukanych i unikalnych gatunków drzew oraz krzewów sprowadzonych z najlepszych szkółek ogrodniczych z Polski, Holadndii i Belgii. Założenie parkowe zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół jest idealnym miejscem do relaksu, wypoczynku i ciekawego spedzenia czasu z rodziną. Dla najmłodszych został przygotowany jeden z najwiekszych placów zabaw w regionie.
Od czerwca do końca października odbywa się tutaj największa kwiatowa impreza na Dolnym Śląsku- Festiwal Kwiatów Minieuroland 2016. Przepiękne unikatowe kwiaty w ilości ponad 50 tysięcy sztuk stanowią baśniową scenerię dla misternie wykonanych makiet. Arboretum zaprojektowane z wielką dbałością o każdy detal, zaprasza do krainy piękna, spokoju i harmonii.

W ramach akcji promocyjnej „Dolny Śląsk za Pół Ceny” obniżeniu o 50% w stosunku do ceny cennikowej ulegnie cena biletu wstępu do Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku.

 

W ramach współpracy z Dolnośląską Organizacją Turystyczną od godziny 17.00 dnia 21.10.2016 r.
do 23.10.2016 w godzinach otwarcia obiektu bilety wstępu będą wynosiły:


    bilet normalny: 9,50 zł/os.
    bilet ulgowy: 8,50 zł/os.
    bilet rodzinny: 30 zł
    bilet grupowy: 7,50 zł/os.


Bilet ulgowy przysługuje:
    dzieciom, młodzieży, studentom (po okazaniu legitymacji uczniowskiej lub studenckiej),
    seniorom, emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom (po okazaniu dokumentu uprawniającego do zniżki oraz posiadającym orzeczenie Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności lub Legitymację Osoby Niepełnosprawnej)

Bilet grupowy przysługuje:
    grupom powyżej 15 osób + 1 opiekun wstęp wolny (dla grupy zorganizowanej minimum 15-osobowej)

Bilet rodzinny przysługuje:
    rodzicom lub opiekunom z dzieci i upoważnia do wstępu 4 osoby, w tym maksymalnie 2 osoby dorosłe. Dla każdej kolejnej osoby należy kupić odpowiedni bilet.

 

Park Miniatur MINIEUROLAND
Ul. Noworudzka 11, 57-300 Kłodzko
Tel.: 792-444-333
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.facebook.com/minieuroland/            www.minieuroland.pl

 Logo Minieuroland

Sztolnie Walimskie

Sztolnie 3 kopia

 Od 1943 roku w rejonie Gór Sowich Niemcy prowadzili zakrojone na szeroką skalę  prace budowlane pod wspólnym kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). Budowa nie została nigdy ukończona, a jej pozostałością jest szereg podziemnych kompleksów i budowli naziemnych do dziś owianych mgłą tajemnicy co do ich przeznaczenia.Zapraszamy do zwiedzania jednego z najbardziej zagadkowych obiektów militarnych- "Sztolni Walimskich"w miejscowości Rzeczka w gminie Walim.

 W dniach 21-23 października 2016 w ramach akcji " Dolny Śląsk za Pół Ceny" zapraszamy Państwa do zwiedzania sztolni w promocyjnej cenie.

 Ceny obowiazujące w dniach 21-23.10.2016

Bilet normalny - 7 zł

Bilet ulgowy     - 6 zł

Sztolnie Walimskie
ul. 3- Maja 26
58-320 Walim

Obiektem  zarządza:

Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu
ul. Kościuszki 2
58-320 Walim
Tel.: 74 84 57 230

 

 

 

Zamek Grodno

Zamek Grodno 2
Jedną z osobliwości Dolnego Śląska jest Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim w gminie Walim- perełka wśród średniowiecznych warowni. Wybudowana na szczycie wzniesienia Choina, góruje nad malowniczą Doliną Bystrzycy Swidnickiej. Zamek był na przestrzeni stuleci wielokrotnie przebudowywany i modernizowany, stąd też w starych murach odnaleźć można pozostałości różnych stylów architektonicznych.


W dniach 21-23  października 2016   Zamek Grodno  włącza się w akcję  pn. „Dolny Śląsk za pół ceny”.

W dniach tych obowiązują bilety:


Zamek Grodno
bilet normalny: 6 zł
bilet ulgowy: 5 zł

 W sprawie zwiedzania Zamku Grodno

Tel. 74 845 33 60

Kom.: 723 973 354
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

www.zamekgrodno.pl

 

Obiektem  zarządza:

Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu
ul. Kościuszki 2
58-320 Walim
Tel.: 74 84 57 230
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach - Zdroju

 

 

 

 

 

 

 

 

 Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju mieści się w jedynym zachowanym w Polsce młynie papierniczym, którego powstanie datuje się na rok 1605. Unikatowa papiernia tworzy bezcenny w skali Europy zabytek techniki, który decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 roku uzyskał status pomnika historii.
W tym miejscu były i są wytwarzane papiery czerpane, wg techniki opracowanej w średniowieczu. Niegdyś młyn odgrywał istotną rolę kulturotwórczą; arkusze z Dusznik wykorzystywano do drukowania książek, spisywania dokumentów. Na dusznickie papiery uczeni przelewali swą wiedzę, a artyści tworzyli na nich liczne dzieła. Dziś arkusze z dusznickiego młyna wykorzystywane są do sporządzania okolicznościowych pism, dyplomów, zaproszeń, papeterii oraz pamiątek świadczących o papierniczych tradycjach Dolnego Śląska.
Niezwykłą atrakcją czekającą tu na zwiedzających jest czerpalnia, w której odbywają się pokazy czerpania papieru wg techniki opracowanej w XIII stuleciu. Najodważniejsi sami mogą wczuć się w rolę średniowiecznego papiernika i własnoręcznie wykonać arkusze, które staną się wyjątkową pamiątką z pobytu w historycznym młynie papierniczym.
Obiekt został przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową www.muzeumpapiernictwa.pl

 

W ramach akcji oferujemy : 

Bilet normalny :                                                                                                       6 zł
Bilet ulgowy ( uczniowie, studenci, nauczyciele, emeryci i rencisci) :                       5 zł
Bilet grupowy ( osoby dorosłe powyżej 10 osób w grupie):                                     6 zł od osoby
Warsztaty papiernicze:                                                                                            6 zł
Usługa przewodnicka:                                                                                           20 zł


 

 

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju
ul. Kłodzka 42
57-340 Duszniki-Zdrój
tel. 74 862 74 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.muzpap.pl
www.muzeumpapiernictwa.pl

logo duszniki 

Termy Cieplickie, Jelenia Góra

MOS 0546  Kopia 1

Termy Cieplickie
Termy Cieplickie to nowoczesny kompleks basenów i SPA przygotowany z myślą o całych rodzinach. Dzieki wielu atrakcjom zarówno entuzjaści sportu, zabawy jak i wypoczynku znajdą tu coś dla siebie. Blisko 1200m2 powierzchni lustra wody, wygodne szatnie, bezpłatny parking gwarantują komfortowe warunki wypoczynku. Położenie u podnóża Karkonoszy oraz bliskość dwóch zabytkowych parków stanowi doskonałą lokalizację.

OFERTA USŁUG PODLEGAJĄCA 50% ZNIŻCE W DNIACH 
21-23.10. 2016 start piątek godz. 17:00

Bilet normalny + SPA na cały dzień

- cena standardowa: 75,00 zł, cena promocyjna: 37,50 zł

Bilet normalny na cały dzień

- cena standardowa: 63,00 zł, cena promocyjna: 31,50 zł

Bilet ulgowy S + SPA na cały dzień

- cena standardowa: 60,00 zł, cena promocyjna: 30,00 zł

Bilet ulgowy S na cały dzień

- cena standardowa: 48,00 zł, cena promocyjna: 24,00 zł

Bilet ulgowy D na cały dzień

- cena standardowa: 38,00 zł, cena promocyjna: 19,00 zł

Bilet rodzinny + SPA na cały dzień (2 osoby dorosłe + 2 dzieci w wieku 4-15 lat; wstęp do strefy SPA tylko dla osób dorosłych)

- cena standardowa: 188,00 zł, cena promocyjna: 94,00 zł

Bilet rodzinny na cały dzień (2 osoby dorosłe + 2 dzieci w wieku 4-15 lat)

- cena standardowa: 163,00 zł, cena promocyjna: 81,50 zł


Termy Cieplickie Sp. z o.o.
ul. Park Zdrojowy 5, 58-560 Jelenia Góra
tel. BOK 757546901
tel. Marketing 757546931
www.termycieplickie.pl
email BOK: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
email Marketing: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo poziom termy ceplickie granatowy wersja1

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

Fot. Mariusz Sitowski

 

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku to placówka, która zajmuje się przede wszystkim ochroną dziedzictwa kultury technicznej na terenie Śląska oraz działalnością dydaktyczną i naukową. Cele realizowane są poprzez ochronę posiadanego zbioru, opracowanie ekspertyz i dokumentacji, a także konserwację oraz rewitalizację historycznych obiektów przemysłowych.
Misja Muzeum realizowana jest również przez organizację wydarzeń o charakterze kulturalnym ( Gala Parowozów- Zlot Zabytkowych Lokomotyw, Festiwal Zabytków Techniki, Diesel Fest) oraz edukacyjnym (Przemysłowe Miasto Dzieci), mających na celu promocję idei ochrony zabytków techniki.

Muzeum jest także organizatorem przejazdów RETRO, prowadzonych po najciekawszych trasach Dolnego Śląska, zabytkowym parowozem TKt 48-18.
Do tej pory zorganizowano przejazdy do Kudowy Zdroju, Szklarskiej Poręby, Wrocławia, Wałbrzycha, Głuszycy czy Strzegomia. Ciekawą inincjatywą były również weekendowe przejazdy na trasie Jaworzyna Śląska - Świdnica- Krzyżowa- Świdnica- Jaworzyna Śląska, które cieszyły się dużym zaintersowaniem.

 

W ramach akcji Dolny Śląsk za Pół Ceny oferujemy przejazdy po Trasie Parowozowej

Promocyjna cena przejazdu - 5 zł

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
ul. Towarowa 4
58-140 Jaworzyna Śląska

tel.: +48 74 63 74 330
kom.: +48 692 407 401

 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://muzeumtechniki.pl/

Winterpol, Karpacz

MRX 7117Stacja narciarska Winterpol Karpacz znajduje się w centrum Karpacza przy ul. Turystycznej u podnóża wysokich szczytów Karkonoszy. W sezonie jesiennym wyciąg funkcjonuje dla turystyów pieszych i rowerowych dla ktorych to stanowi idealną alternatywę w skróceniu drogi na Śnieżkę i na inne trasy turystyczne Karkonoszy. Podróżując wyciągiem możemy podziwiać piękne górskie panoramy oraz obcować z przyrodą. Wyciąg dla turystów pieszych i rowerowych czynny jest codziennie od godziny 08:30 do 17:00.

Spółka Winterpol właściciel stacji Narciarskiej Winterpol Karpacz Biały Jar zobowiazuje się do udzielenia rabatu 50% w ramach akcji "Dolny Śląsk za pół ceny" w terminie 24-26.10.2014 na usługi związane z rzewozem osób wyciągiem zlokalizowanym w Białym Jarze.

    
CENNIK DLA AKCJI "DOLNY ŚLĄSKA ZA PÓŁ CENY" - 21-23.10.2016    

    
BILETY/ KARNETY                NORMALNY            ULGOWY* / GRUPOWY **
Bilet wjazdowy (w górę)                       5,50 zł                              4,00 zł
Bilet zjazdowy (w dół)                          4,50 zł                             3,50 zł
Bilet w dwie strony                              7,00 zł                             5,00 zł

1)    Ceny podane są w PLN i zawierają podatek VAT        
2)    Dzieci do lat 7 jeżdżą bezpłatnie        
3)    * bilet ulgowy przysługuje dzieciom i młodzieży od 8 do 18 lat, osobom niepełnosprawnym po okazaniu legitymacji  oraz seniorom (kobiety 60lat, mężczyźni 65lat)         
4)    **  bilet grupowy przysługuje grupie powyżej 20 osób      

 

Adres placówki, w której będą realizowane rabaty:

Winterpol Karpacz Biały Jar
ul. Turystyczna 5
58-540 Karpacz
tel.: 074 866 04 31
www.winterpol.euJoka rent a car

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wypożyczalnia samochodów JOKA powstała jako rodzinna spółka w roku 1993 i zajmuje się świadczeniem usług typu wynajem samochodów osobowych. Wypożyczalnia specjalizuje się w ofercie wynajmu krótkoterminowego, skierowanej do klientów indywidualnych, oraz w ofercie wynajmu długoterminowego, dopasowanej do konkretnych potrzeb firm różnych branży.
Oferując Państwu swoje wieloletnie doświadczenie, rzetelność, fachową pomoc i profesjonalną obsługę zapraszamy do wynajmu samochodów osobowych w oddziałach JOKA Wynajem Samochodów.

 
Oferta akcji „DOLNY ŚLĄSK ZA PÓŁ CENY 2016” JOKA RENT A CAR WROCŁAW

Grupa B:                 Nissan Micra,  Opel Corsa ,  Ford Fiesta - w cenie 74,50 PLN za dobę
Grupa C :                Kia Ceed,  Skoda Rapid , Ford Focus, Opel Astra - w cenie 84,50 PLN za dobę

Zapraszamy do składania rezerwacji na hasło „DOLNY ŚLĄSK ZA PÓŁ CENY”:
- osobiście w siedzibie naszej firmy JOKA RENT A CAR WROCŁAW ul. Kościuszki 34, w godzinach 09:00 - 17:00
- telefonicznie +48 71 781 81 88, +48 601 54 53 69,
- pisemnie e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. na hasło „DOLNY ŚLĄSK ZA PÓŁ CENY”

Opłaty dodatkowe:

 • wynajem i/lub zwrot samochodu w godzinach 9:00 – 17:00 w dniach trwania akcji
 •  nawigacja GPS, opłata jednorazowa w kwocie 18,45 PLN
 •  fotelik dla dziecka, opłata jednorazowa w kwocie 12,30 PLN

Ceny zawierają podatek VAT -23%

Informacje dodatkowe:

 • Odbiór i zwrot pojazdu następuje w siedzibie firmy JOKA RENT A CAR
 •  Brak możliwości wyjazdu poza granicę kraju
 •  Samochód przekazany zostanie z pełnym zbiornikiem paliwa, Najemca zobowiązany jest do zwrotu pojazdu ze stanem paliwa 1/1.
 •  W dniu odbioru pojazdu należy przedłożyć kartę kredytową/debetową w celu zablokowania depozytu na czas wynajmu

 Wynajem realizowany jest zgodnie z „Ogólnymi Warunkami Wynajmu JOKA RENT A CAR”
 Tabela cennika przedstawia przykładowe modele samochodów dostępnych w naszej flocie, rezerwacja pojazdu dotyczy danej grupy pojazdów a nie konkretnego modelu
 Rezerwację należy składać w siedzibie firmy, telefonicznie 71/781-81-88;
601-54-53-69, lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. na hasło „DOLNY ŚLĄSK ZA PÓŁ CENY”
Zawarte powyżej ceny zostały pomniejszone o 50% zgodnie z regulaminem akcji.


JOKA Kamiński Sp. J.
Al. Korfantego 9
40-005 Katowice
Tel/fax. +48 32 350 14 50
+48 32 203 74 40
+48 32 259 91 76
Regon: 273604261
KRS: 0000191397
NIP: 643-14-75-679


logo joka 1