Western City, Ściegny koło Karpacza

 

 Western City – Miasto Prawdziwych Kowbojów w Ściegnach koło Karpacza to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w regionie jeleniogórskim. Jego atrakcyjność polega nie tylko na specyfice tego miejsca, na oryginalności tej formy rozrywki, lecz przede wszystkim na niepowtarzalności gwarantowanych gościom przeżyć.

Każdy może tutaj przenieść się w czasie do świata szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota. Przekraczając bramę Western City odkrywamy Dziki Zachód.

nauka jazdy konnej, jazda na byku mechanicznym,przejażdżki wozem traperskim, strzelnice , mini zoo.
Scenki westernowe: Napad na bank, pojedynek rewolwerowców, pokaz tanca indiańskiego... Restauracja.

 Oferta Western City w ramach akcji

"DOLNY ŚLĄSK ZA PÓŁ CENY 2016"

obejmuje zniżkę 50% na bilety wstępu dla dzieci i dorosłych oraz karnet z atrakcjami dla dzieci  

 Ściegny k/Karpacza
tel. +48 75 761 95 60 
tel. +48 601-91-18-17
kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.western.com.pl

Park Aktywności „Czarodziejska Góra” w Jedlinie-Zdroju

Park Aktywności „Czarodziejska Góra” w Jedlinie-Zdroju

 To pierwsze i jedyne takie Centrum w okolicach Wałbrzycha. Położone jest w malowniczej okolicy Jedliny-Zdrój. To miejsce, które dostarczy dużej dawki adrenaliny i moc wrażeń.

1.Wieża wspinaczkowa:

Dla wszystkich tych, którzy lubią zdobywać. W tym konkretnym przypadku chodzi o szczyt na wysokości 15 metrów. Do wyboru 3 ściany o różnym stopniu trudności. Satysfakcja jednakowo gwarantowana! Piękne widoki również!

 

1 Wiea wspinaczkowa

    2.Trasa „Extremum”:

Trasa dla lubiących wyzwania i dreszczyk emocji. W miarę wzrostu wysokości, na której się poruszasz nad ziemią, rośnie adrenalina i poczucie własnej wartości. Kończąc trasę możesz śmiało zaliczyć się do grona twardzieli!

2 Extremum

3.Trasa tyrolska „Tyrolka”:

Dla nieustraszonych wielbicieli naprawdę mocnych wrażeń, bez lęku wysokości, pragnących poczuć się jak Tarzan. Prawdziwa „jazda bez trzymanki”, choć pod czujnym okiem instruktora.

3 Tyrolka

 

W dniach 22-23 października 2016 r. w ramach akcji Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej DOLNY ŚLĄSK ZA PÓŁ CENY, będzie można skorzystać z 3-ch atrakcji Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” za pół ceny tj.:


1.    Wieża wspinaczkowa:
•    1 wejście (do 60 minut) – 10 zł


2.    Trasa „Extremum”:
•    1 przejście – 17,50 zł


3.    Trasa tyrolska „Tyrolka”:
•    1 przejście – 25 zł

 

Park Aktywności Czarodziejska Góra

ul. Poznańska
58-330 Jedlina-Zdrój

tel. 74 84 55 339
kom. 606 786 569

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podziemna Trasa Turystyczno - Edukacyjna w Starej Kopalni w Kletnie

kopalnia uranu

Kopalnia Uranu w Kletnie to magiczne miejsce. Zwiedzając labirynt kolorowych korytarzy przeniesiesz sie w czasie i odbędziesz prehistoryczną podróż przedstawiającą ostatnie 500 milionów lat ewolucji na tle historii geologicznej Masywu Śnieżnika. Poznasz rekonstrukcje map paleogeograficznych, powstawanie kontynentów, szereg procesów skałotwórczych i minerałotwórczych.
Wizytówką trasy są kolorowe wystąpienia minerałów takich jak : fluoryt,ametyst,kwarc mleczny, baryt, chalkopiryt czy malachit. Kolekcja sprzętu górniczego przybliży ciężką pracę górnika od średniowiecza po czasy współczesne. Zapraszamy turystów indywidualnych oraz grupy zorganizowane , dla których przygotowaliśmy szeroką ofertę.

W dniach 21-23 października 2016 w ramach akcji"Dolny Śląsk za pół ceny " zapraszamy Państwa do zwiedzania kopalni w cenach obniżonych o 50%

Obniżka obejmuje:
- ofertę podstawową
- nocne zwiedzanie
- warsztaty

 

Kopalnia Uranu
Kletno 40
57-550 Stronie Śląskie
tel. 601 889 243
www.kletno.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu

 Muzeum uyckie

 

Muzeum Łużyckie powstało w czerwcu 2007 roku i mieści się na Przedmieściu Nyskim w kamienicy przy ul. Daszyńskiego 15 . Muzeum poświęcone jest historii Górnych Łużyc, na których terenie leży Zgorzelec. Aktualnie, w ramach muzealnej wystały stałej, zwiedzić można wnętrze i wyposażenie izby Łużyckiego domu przysłupowego z przełomu XVIII i XIX wieku. Ponadto prezentowana jest obecnie wystawa czasowa zatytułowana: "Wikingowie. Truso- legenda Bałtyku", ukazująca kulturę i historię wikingów poprzez zabytki archeologiczne z osiedla wikińskiego odkrytego przy ujściu Wisły.

W dniach 21-23 października 2016 zapraszamy do zwiedzania muzeum

w cenach obniżonych o 50%

Młodzież do lat 14:                wstęp do muzeum bezpłatny 
Dzieci starsze i dorośli :     4,00 zł /  cena promocyjna 2,00 zł

 

Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu
ul. Daszyńskiego 15
59-900 Zgorzelec
tel. 75 648 24 24

www.muzeumluzyckie.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji "Krosnicka Przystań"

pywalnia

Park Wodny "Krośnicka Przystań" to pływalnia z ruchomym dnem. W obiekcie mieszczą się m.in.:pływalnia rekeracyjna, która wyposażona jest zjeżdżalnie, bicze i leżaki wodne. Wydzielony jest także brodzik dla najmłodszych użytkowników, a także pełonowymiarowa, 25- metrowa, wyposażona w ruchome dno pływalnia. Do dyspozycji gości jest również saunarium, sala fitness, wypożyczalnia rowerów, hala sportowa oraz siłownia. Na pierwszym piętrze hali basenowej znajdują się miejsca dla widowni przewidziane na ok.150 osób.

W dniach 21-23 października 2016 w ramach akcji "Dolny Śląsk za pół ceny" obniżamy dla Państwa ceny biletów do Parku Wodnego "Krosnicka Przystań" o 50% od cennika poniżej

 cennik

Normalny — wydawany w przypadku, gdy klientowi nie przysługuje żadna ulga lub nie posiada stosownych dokumentów umożliwiających jej potwierdzenie

Ulgowy — przysługuje uczniom i studentom do ukończenia 26 roku życia na podstawie ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej, dzieciom do ukończenia 7-go roku życia, osobom powyżej 60 roku życia na podstawie dokumentu ze zdjęciem i datą uroczenia oraz członkom OSP działającej na terenie Gminy Krośnice

Ulgowy dla osób niepełnosprawnych —przysługuje osobom niepełnosprawnym na podstawie orzeczenia

Grupowy — przysługuje w przypadku wejścia grupy zorganizowanej liczącej minimum 15 osób, opiekun grupy zobowiązany jest wypełnić i pozostawić w punkcie kasowym listę uczestników oraz dane opiekuna grupy. Na każde rozpoczęte 15 osób przysługuje jeden opiekun (wymagany w przypadku osób niepełnoletnich)

Rodzinny — przysługuje w przypadku wejścia minimum 2 dzieci do 18 roku życia i maksymalnie dla 2 osób dorosłych. Do ilości dzieci wliczane są również dzieci wchodzące wg taryfy darmowej. Bilet rodziny przysługuje również każdej osobie posiadającej Krajową Kartę Dużej Rodziny.

Darmowy — przysługuje dziecku do momentu ukończenia 4 roku życia, opiekunowi grupy zorganizowanej, opiekunowi osoby niepełnosprawnej, która w orzeczeniu ma wyraźnie wskazaną konieczność pomocy opiekuna

* Cena jednej godziny dla jednej osoby naliczana z góry na wejściu, a rozliczana wraz z ewentualną dopłatą przy wyjściu. Kolejne godziny rozliczane czasowo jako 1/10 ceny za każde zakończone 6 min. pobytu ponad godzinę

** 0,20 zł/minutę - doliczane do ceny basenu. W momencie wejścia do sauny nie liczy się czas na basenie.
   12 zł/pobyt - wejście tylko do saunarium.

 

Krośnicka Przystań
ul. Sanatoryjna 9
56-320 Krośnice

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.krosnice.pl


czynne:
poniedzialek - piątek: 800 - 2200
sobota - niedziela: 1000 - 2200
tel. 71 38 28 181

Park Trampolin Jump World , Wrocław

 park Trampolin

Park Trampolin Jump World Wrocław
Najwieksza powierzchnia trampolin we Wrocławiu!
Parki trampolin Jump World gwarantują niezwykłe doznania i rozrywkę na najwyższym poziomie. Wiek nie ma znaczenia, tu wszyscy odnajdą coś dla siebie. To doskonałe miejsce dla dzieci, które w ciekawy i zupełnie nowy sposób mogą spożytkować swoje niemałe pokłady energii, dla młodzieży, która w bezpiecznych warunkach może realizować najbardziej zakręcone pomysły i w końcu dla dorosłych. Włozyliśmy wiele energii i pasji by stworzyć miejsce pozwalajace na oderwanie się od przyziemnych spraw.Już teraz możecie poddać się szaleństwu skakania na trampolinach na nowej MEGA hali we Wrocławiu.

W dniach 21-23 października 2016 wejście do Parku Trampolin Jump World we Wrocławiu na 1 godzinę za 50% ceny po podaniu hasła " Dolny Śląsk za pół ceny"

Jump World Color CMYK

Park Trampolin Jump World
ul. Nyska 59-61
50-505 Wrocław

tel. 518 161 110
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.jumpworld.pl/wroclaw

 

Zamek Książ, Wałbrzych

zamek z lotuZamek Książ położony w północno-zachodniej części miasta Wałbrzych w województwie dolnośląskim. Zespół zamkowo parkowy „Zamek Książ” leży na granicy Przedgórza Sudeckiego i Sudetów Środkowych, w centralnym obszarze Książańskiego Parku Krajobrazowego utworzonego w 1981 roku nad rzeką Pełcznicą, należącą do dorzecza Odry. Sam zespół kompleksu zamkowego zbudowany został na wysokim cyplu skalnym w zakolu rzeki Pełcznicy (ok. 80 m nad dnem doliny) na jej prawym brzegu na wys. 395 m n.p.m.

Granica zespołu przebiega od północy powiatem świdnickim – Gmina Świebodzice – obszarem leśnym należącym do Nadleśnictwa Świdnica, od południa i południowego zachodu graniczy terenem należącym do Stada Ogierów w Książu, a od strony zachodniej do Nadleśnictwa Wałbrzych na terenie którego znajduje się rezerwat „Przełomy pod Książem” objęty również obszarem Natura 2000.

Kompleks zamkowo-parkowy “Zamek Książ” składa się z szeregu budynków, tarasów ogrodowych i rozległego założenia parkowego (razem ok. 26 ha) i jest największym zamkiem na Dolnym Śląsku.

W okolicy zamku na terenie Książańskiego Parku krajobrazowego znajdują się romantyczne ruiny zamku Stary Książ z końca XVIII wieku.

Zamek Książ w Wałbrzychu to miejsce wyjątkowe, jest to trzeci co do wielkości zamek w Polsce i jeden z największych w Europie w sposób szczególny stanowi przykład bogatego dziedzictwa kulturowego Ziemi Wałbrzyskiej - części Dolnego Śląska, regionu Polski o zawiłej historii, bogatym dorobku materialnym i intelektualnym, pełnym wspaniałych widoków i tajemniczości. 

 

palmiarnia

 W ramach akcji " Dolny Śląsk za pół ceny" w  dniach 22- 23 października 2016 zapraszamy do zwiedzania Zamku Książ oraz Palmiarni  (bez przewodnika )
w cenach obniżonych o 50 %

 
            www.ksiaz.walbrzych.pl


 Zamek Książ w Wałbrzychu Sp. z o.o.
ul. Piastów Śląskich 1
58-306 Wałbrzych

Logo ksi

Park Przyrody Kulturinsel & Wioska Przygód Bielawa Dolna

domki na drzewach

Park Przygody Kulturinsel & Wioska Przygód Bielawa Dolna znajdują się 20 km na północ od Zgorzelca/Görlitz w miejscowości Zentendorf/Bielawa Dolna wśród lesistych krajobrazów Niziny Śląsko-Łużyckiej malowniczo przeciętej wstęgą rzeki. Jest to eklektyczne połączenie  parku tematycznego, skansenu, muzeum, ogrodu zoologicznego oraz hotelu domków na drzewie. Goście w każdym wieku znajdą tu coś dla siebie: począwszy od ponad 500 m podziemnych przejść, gigantycznych huśtawek, fantazyjnych drewnianych budowli do wspinania, moczena się w Baliach Kanibala (staroturisedyjska strefa Wellness), a skończywszy na poznawaniu kultury i legend tajemniczego ludu Turisede.
Miejsca zabaw i odpoczynku przygotowane są na każdą pogodę: upalne dni najmilej spędzić w Dolinie Demonów Wody z wieloma instalacjami do zabaw w wodzie, np. trampoliną, z której skakać można do morza piasku, pralnią pieniędzy i wieżą wodną.
Kto zgłodnieje, może zjeść pstrąga z grilla lub wybrać coś innego z bogatej karty dań kilku punktów gastronomicznych. A gdy nadejdzie noc… jest jeszcze fajniej. W koronach drzew zbudowano wygodne, w pełni wyposażone drewniane domki noclegowe – każdy jest inny, każdym opiekuje się jeden z turisedeńskich duchów.
Absolutną koniecznością jest odwiedzenie Wioski Przygód Bielawa Dolna, by m.in. postrzelać z łuku 3D, rozwiązać zagadkę hrabiego Welldone w grze typu escape room, przespacerować się po leśniej galerii sztuki ludu Turisede, odbyć szalony spływ pontonem, pooglądać bawoły wodne, lamy i kangury, czy uraczyć się kawą w pływającej kawiarni na Nysie.

W sezonie (do 31.10.2016) Park otwarty jest codziennie od godz. 10.00.

W ramach akcji Dolny Ślask za pół ceny w dniach 21-23 października 2016 zapraszamy Państwa do :

Wioski Przygód Bielawa Dolna
wstęp bezpłatny na plac zabaw dla dzieci z parkurem autek na pedały i łódkami .

Parku Przyrody Kulturinsel ( niemiecka część parku):
ceny biletów ze zniżką 50% :
Osoby dorosłe - 6,50 €
Dzieci - 4,50 €

Park Przyrody Kulturinsel & Wioska Przygód Bielawa Dolna
Bielawa Dolna nr 51B
59-930 Pieńsk

www.kulturinsel.com

Wieża widokowa na Wielkiej Sowie, Pieszyce

wiea

Wzniesiona w latach 1905- 1906 wieża widokowa na najwyższym szczycie Gór Sowich- Wielkiej Sowie, stanowi cel licznych wycieczek turystów nie tylko z okolic, ale również z dalszych zakątków Polski.
Z tarasu widokowego wieży można podziwiać pasmo czeskich i polskich Sudetów aż po Karkonosze ze Śnieżką. Przy dobrej widoczności dostrzec można także fragmenty miast u stóp Gór Sowich i na Przedgórzu Sudeckim.


W dniach 21-23 października 2016 w ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny obniżamy ceny  biletów  wstępu o 50%

- bilet normalny 6,00 zł/ po obniżce 3,00 zł
- bilet ulgowy  3,00 zł/ po oniżce 1,50 zł ( dla dzieci i młodzieży uczącej się- do 19 roku życia)
- dzieci do lat 6 - bezpłatnie pod opieką osoby dorosłej 


www.pieszyce.pl

Pieszyce herb

 

Let Me Out Escape Room, Wrocław

let me out 1

Let Me Out Escape Room Wrocław- Tutaj niczego nie możesz być pewien! Przenieś się w świat zagadek i spróbuj wydostać się z zamkniętego pokoju. Pokój zagadek to okazja do spędzenia czasu w gronie znajomych, musisz wykazać się sprytem, kreatywnym myśleniem i spostrzegawczością. Pamiętaj masz tylko 60 min. na ucieczkę. Podejmij wyzwanie i daj się zamknąć w pokoju, gdzie rzeczywistość jest nieco inna, niż ta na zewnątrz.

Zapraszamy grupy 2-4 osób.

W ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny w dniach 21-23 października  oferujemy  50 % zniżkę na grę w pokojach KOMISARIAT oraz DA VINCI .

let me out 2 da vinci

Cena standardowa 99,00 zł/ cena po obniżce 49,00 zł
* z ceny promocyjnej można skorzystać przy rezerwacji przez internet wpisując w pole oznaczone  jako imię i    nazwisko - hasło "Dolny Śląsk za pół ceny"

* Promocja obowiązuje przy płatności gotówką, zniżka naliczana jest po grze .

https://www.youtube.com/watch?v=-4T3UvWmZR4

Let Me Out  Wrocław
ul. Odrzańska 24-29/4
tel. +48 724 426 431

www.letmeout.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Huta Julia, Piechowice

huta julia

 Huta Julia to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkujemy ręcznie formowane i szlifowane produkty, które dystrybuujemy na rynki całego świata i w kraju. Nasze produkty wyróżnia na tle innych producentów tradycyjna technika wytwarzania i szeroka oferta. Wśród naszych kolekcji znajdują sie produkty nawiązujące dekoracją do wzornictwa XIX wieku, ale i bardzo nowoczesne, osadzone we współczesnej stylistyce. Prowadzimy sprzedaż hurtową, detaliczną i sprzedaż internetową. Nasza zabytkowa fabryka znajduje się w sercu Karkonoszy, w Piechowicach koło Szklarskiej Poręby i jest dostepna dla zwiedzających. Turyści mogą z bliska podziwiać ręczny proces produkcji szklanych arcydzieł oraz uczestniczyć w warsztatach, gdzie poznają tajniki sztuki szklarskiej. Zapraszamy do Świata Kryształu! 


W ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny Huta Julia oferuje : 

- zwiedzanie huty ,

cena po rabacie:

Bilet normalny dla osób dorosłych ( powyzej 15 roku życia)  : 8.50 zł / osoba  ,
Bilet ulgowy dla dzieci ( 5- 15 lat) : 6,50 zł / osoba
Bilet dla dzieci do 5 lat - bezpłatny
- oferta dotyczy wyłącznie gości indywidualnych

Huta Julia

ul. Żymierskiego 73,
58-573 Piechowice, Polska
tel. 75 761 24 13 wew.4

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo julia

Zdrojowy Teatr Animacji, Jelenia Góra

 teatr animacji

Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze zaprasza na spektakl :
H.Ch. Andersena " Śpiaca Królewna"

Adaptacja jednej z najpiekniejszych i najpopularniejszych baśni klasyki światowej o królewnie uśpionej czarem złej wróżki i obudzonej po stu latach pocałunkiem księcia. We współczesnej wersji teatralnej fabuła bajki przeplata się z opowieścią o dzieciach , które niechętnie idą do łóżek. Kanwą spektaklu jest sen, w którym śnią się baśnie.


Adaptacja i reżyseria- Beata Pejcz
Scenografia-  Paweł Pawlak
Muzyka - Jan Walczyński
Obsada: Dorota Korczyńska- Bąblińska, Dorota Fluder, Lidia Lisowicz, Katarzyna Morawska, Radosław Biniek, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski

W ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny w dniu 23 października 2016 o godz.16.00

bilet na spektakl kosztuje 8,50 zł / cena standardowa 17 zł
bilet rodzinny ( dla 3 osób)  16 zł / cena standatrowa 32 zł


Sklep z PP

W ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny w dniu  22.10.2016r. godzina 19.00  Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze zaprasza na:

Koncert "O czym pani marzy" - poezja śpiewana z elementami jazzu w wykonaniu zespołu Sklep z Ptasimi Piórami

Obecny skład zespołu:
Ryszard Leoszewski – gitara, śpiew
Mariusz Smoliński – piano
Krzysztof Ciesielski – kontrabas
Lech Grochala – perkusja

 

Bilet na koncert  kosztuje 20,00 zł/ cena standardowa 40,00 zł


Zapraszamy!

Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze
Park Zdrojowy 1
58-500 Jelenia Góra

tel. 75 7557690 wew. 16 i 20


www.teatr.jgora.pl

 

HUMANITARIUM, Wrocław

Humanitarium 005 2

Humanitarium. Ogrody Doświadczeń to centrum nauki wspierające edukację szkolną poprzez upowszechnianie nauk ścisłych. Od grudnia 2011 roku stawiamy na naukę poprzez doświadczenie, zagłębiając się w tajniki wiedzy, angażując wszystkie ludzkie zmysły. Wierzymy,że właśnie poprzez
ciekawe obserwacje i eksperymenty możemy rozwijać w dzieciach i młodzieży umiejętność krytycznego myślenia.

Dzięki tymczasowym wystawom interaktywnym oraz warsztatom naukowym dla różnych grup wiekowych staramy się poszerzyć wiedzę oraz wskazać drogi naukowego i zawodowego rozwoju pod kątem nowoczesnej gospodarki.
Nowa wystawa "Odnawialne Źródła Energii" to kolejny projekt Humanitarium, który rozpoczął się 8.09.2016r. Interaktywne eksponaty, multimedia oraz praktyczne zajęcia w laboratoriach stanowią doskonałą zabawę dla dzieci i dorosłych, która jednocześnie skłania do refleksji nad kierunkiem rozwoju przemysłu energetycznego i dbałości o środowisko naturalne w Polsce.

W dniach 22-23 października 2016  w ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny obniżamy dla Państwa ceny biletów o 50%.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy interaktywnej po promocyjnych cenach.

Humanitarium. Ogrody Doświadczeń
ul. Stabłowicka 147a
54-066 Wrocław
tel. 71 734 7000

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.humanitarium.eitplus.pl

ODHumanitarium cent 4C rgb

Średniowieczna Osada Górnicza, Złoty Stok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Średniowiecznej Osadzie Górniczej w Złotym Stoku każde urządzenie funkcjonuje i jest w pełni interaktywne- wystarczy siła własnych mięśni aby wprawić je w ruch. Wszystkie rodzaje średniowiecznych urzadzeń technicznych: potężne młyńskie koła, kierat, hutę i stęporowe kruszarki możecie zobaczyć właśnie tutaj.

W żadnym miejscu w Europie nie można spotkać drugiej tak dokładnej i bogatej w urządzenia repliki górniczej wioski średniowiecznej.Dodatkowo w Osadzie Górniczej zwiedzający natrafią na pełen tajemnic i strachów podziemny tunel, który kończy się wizytą w Chacie złotostockiego Kata. Atrakcja ta nawiązuje do średniowiecznego Urzędu Kata w Złotym Stoku jak i do jego zawodu- kat odgrywał ważną rolę przy karaniu m.in. górników, którzy kradli złoto.

Dodatkową atrakcją jest mozliwość przejażdżki CZOŁGIEM skonstruowanym według pomysłu Leonarda da Vinci.
Jest on jedynym eksponatem w Polsce, który jest w pełni mobilny.

Bezpłatną dodatkową atrakcja jest średniowieczny plac zabaw na którym czekają na Was zabawy i zabawki jakimi bawiono się w odległych czasach.
Na miejscu bezpłatny parking, sklep z pamiątkami i gospoda.

W ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny w dniach 21-23 października 2016 zapraszamy  Państwa do zwiedzania Osady Górniczej
w cenach obniżonych o 50%

Cennik:


Bilet normalny: 14,00  zł/w okresie trwania promocji 7,00 zł
Bilet ulgowy : 10,00 zł/w okresie trwania promocji 5,00 zł

W cenie biletu : oprowadzanie z przewodnikiem i demonstracja wszystkich urządzeń , przejście Ścieżką Strachu, możliwość spotkania z Katem w jego chacie i demonstracja średniowieczych narzędzi tortur.

Bilet na przejazd czołgiem: 2,00 zł/ w okresie trwania promocji 1,00 zł

 

Średniowieczna Osada Górnicza
ul.Złota 2
57-250 Złoty Stok
Telefon :(+48)(74)8176 127

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.parktechniki.pl

osadagornicza


Manufaktura w Bolesławcu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkryj świat bolesławieckiej ceramiki. Zobacz, jak krok po kroku ręcznie formujemy i zdobimy piękne ceramiczne naczynia. Zapraszamy do poznania Manufaktury od kuchni- podczas wycieczki po Żywym Muzeum Ceramiki można obejrzeć twórców na każdym etapie produkcji.

 

 

W dniach 21- 22 października 2016 w ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny zapraszmy na zwiedznie fabryki z przewodnikiem
w cenach obniżonych o 50%.

 

Oferta dotyczy gości indywidualnych oraz grupy zorganizowane.

 

REZERWACJE: WWW.CERAMICZNA-PRZYGODA.PL


FABRYKA NACZYŃ KAMIONKOWYCH „ MANUFAKTURA” BOLESŁAWIEC
UL. GDAŃSKA 30.
TEL: +48757322062 
polish-pottery.com.pl

 

Podziemne Miasto Osówka

oswka

 Jeden z wiekszych kompleksów wybudowany w Górach Sowich, w latach 1943-1945, w ramach programu Riese
(olbrzym).Najciekawszy pod względem zróznicowania prac górniczych i budowlanych pod ziemią oraz na powierzchni ziemi. Obiekt nigdy nie został ukończony. Niemcy chcieli tu wybudować podziemne miasto dla dwudziestu tysięcy uzbrojonych żołnierzy, z rezydencjąHitlera w Zamku Książ. Obiekty naziemne świadczą również o tym, że miało powstać tutaj laboratorium badawcze nad prototypami broni atomowej oraz fabryk podziemnych pocisków V1 i V2.

 W dniach  21- 23 października 2016  na hasło „Dolny Śląsk za Pół Ceny”obniżamy o 50% cenę wejścia do podziemi na trasę historyczną oraz na trasę ekstremalną. 

Standardowy Cennik znajdą Państwo na www.osowka.pl

Podziemne Miasto Osówka Sp. z o.o.
Biuro:
Ul. Grunwaldzka 20
58-340 Głuszyca
Tel. 74 84 56 220
www.osowka.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podziemia, kasa biletowa, restauracja:
Ul. Świerkowa 29d
58-340 Sierpnica ( gm. Głuszyca)

War Zone, Wrocław

osowka

 

 

 

 

 

 

 

War Zone to Wrocławski Laser Tag oraz Strzelnica. W środku panuje prawdziwie żolnierski klimat. Dla każdego znajdzie się coś  interesującego- można strzelać zarówno z broni laserowej jak i z broni palnej. W szerokiej ofercie m.in. pistolety, pistolety maszynowe, karabinki, karabiny czy strzelby. Strzelnica zapwenia opiekę wykwalifikowanej kadry instruktorskiej oraz mozliwość bezpiecznego wyszkolenia w posługiwaniu się każdą bronią palną. Z kolei laser tag to bezbolesna wersja paintballu, w której gracze uzbrojeni są w repliki prawdziwych karabinków uzywanych przez wojsko i jedostki specjalne. Cała rozgrywka odbywa się na dwupiętrowej arenie, w przyciemnionych korytarzach podziemi budynku.Do wyboru kilka różnych scenariuszy, milośnicy taktycznych rozgrywek będą zachwyceni. Adrenalina i niesamowite emocje gwarantowane.

war

  W dniach 21-23 października  na hasło :  "Dolny Śląsk za pół ceny"  oferujemy : 

Zwolnienie z opłaty wejściowej na strzelnicę, zawierającą szkolenie z zasad bezpieczeństwa i obsługi broni oraz opiekę instruktora, stanowisko i tarczę -
0 zł zamiast 25 zł za osobę.


 50% zniżka na rozgrywkę laser tag:
175 zł zamiast 350 zł za 1h gry dla 10 graczy

250 zł zamiast 500 zł za 2h gry dla 10 graczy

 

ul.Sztabowa 32, Wrocław
tel: +48 530 891 194
www.war-zone.com.pl
fb/warzonewro
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zapraszamy

Ski Raft, Spływy Pontonowe, Bardo

splywypontonowe1

Spływ Pontonowy Przełomem Bardzkim to wyprawa pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej. Popłyną Państwo pradawną doliną, pomiędzy kolorowymi łąkami i wysokimi skałami otulonymi rozśpiewanym lasem, który od stuleci porasta zbocza gór bardzkich. Oprócz zachwycających widoków, uczestnicy spływu będą mogli zrobic zdjęcia fascynującym mieszkańcom tej okolicy- czaplom, pekozom, sarnom i... dzikom. Spływy pontonowe są doskonałą formą spędzenia wolnego czasu. Jeśli szukają Państwo ciekawych miejsc, w które obfituje Dolny Śląsk w pięknych polskich górach, jest to atrakcja dla Was. Proponujemy przepłynięcie Przełomu Bardzkiego na Nysie Klodzkiej, jednego z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju i odcinka na tyle wyjątkowego, iż docenia to kilkadziesiąt tysięcy osób każdego sezonu.

Folwark Szyfrów , to miejsce na mapie atrakcji turystycznych Kotliny Kłodzkiej, w którym to poznacie historię Dolnego Śląska poprzez interaktywną zabawę przeniesioną rodem z gier komputerowych.
Proponujemy zabawę w wyjście z pokoju stylizowanego na epokę dopasowaną do historii, w mniej niż 60 min. Każdy z tych pokoi, jest opowieścią, której jesteście głównymi bohaterami, gdzie musicie wykazać się sprytem, spostrzegawczością, logicznym myśleniem i przede wszystkim, działać zespołowo. Zapraszamy do odkrywania tajemnic Dolnego Śląska.

Oferta w ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny w dniach 21-23 października 2016

 50% rabatu na spływ pontonowy lub kajakowy Przełomem Bardzkim:

Bilet normalny    38,00 zł / cena po rabacie 19,00 zł
Bilet ulgowy        28,00 zł / cena po rabacie 14,00 zł
Bilet rodzinny   100,00 zł / cena po rabacie  50,00 zł

50% rabatu na wejscie do Folwarku Szyfrów

cena regularna 99,00 zł/ cena po rabacie 49,00 zł


DANE TELEADRESOWE:
http://www.ski-raft.pl/
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel . 606 98 78 24
Adres
Bardo
ul. Skalna przystań wodna


Twierdza Srebna Góra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Twierdza Srebrna Góra jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. W chwili powstania ( 1765-1777) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji na świecie. Nawiększy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektów fortyfikacji epoki nowożytnej.

 

Oferta w ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny w dniach 21- 23 października 2016


Pakiet Podstawowy obniżony o 50%

Pakiet obejmuje:

 • Zwiedzanie Fortu Donjon – dziedziniec fortu, podziemne kazamaty, korona fortu wraz z punktami widokowymi;
 • Spotkanie z żołnierzem 33 Historycznego Regimentu Srebrnogórskiego; 
 • Pokaz strzelania z broni czarnoprochowej; 
 • Zwiedzanie izby pamiątek.

 

Ceny biletów:

bilet normalny :                                                                                  17 zł / w trakcie akcji 8,50 zł
bilet ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci, renciści):                   14 zł/ w trakcie akcji 7 zł
rodzinny (2 dorosłych + 2 dwoje dzieci w wieku od 4 do 16 lat): 51 zł/ w trakcie akcji 25,50
Usługa przewodnicka w cenie biletu, czas zwiedzania ok. 1 godz. z przewodnikiem + czas zwiedzania punktu widokowego na koronie Donżonu bez przewodnika.

 

Więcej informacji na stronie www.forty.pl

Twierdza Srebrna Góra Sp. z o.o.
u. Kręta 4
57-215 Srebrna Góra
tel. 74-818 00 99

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Muzeum Regionalne w Jaworze

jawor3

 

Muzeum Regionalne w Jaworze mieści się w późnogotyckich zabudowaniach dawnego klasztoru Franciszkanów obserwantów. Posiada bogate kolekcje sztukioraz zabytków archeologicznych, etnograficznych, militarnych i dawnego rzemiosła.Muzeum słynie m.in. z kolekcji zabytkowych form piernikarskich eksponowanych we wnętrzu stylowo urzadzonej kawiarni.
Do najnowszych wystaw należy przedwojenna kolekcja "Jaworskich motyli", na której prezentowane są gatunki z całego świata.

Oferta w ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny   w dniach 21-23 października 2016 roku

 bilet wstępu do muzeum - 4,50 zł  / cena regularna 9,00 zł

W dniu 22 października 2016  od godz.11.00 do 14.00 zostaną udostępnione również  wieże widokowe w Zamku Piastowskim oraz Ratuszu, gdzie przy okazji można będzie obejrzeć wspaniałe witraże w Sali Rajców.

Wstęp wolny.

http://www.jawor.pl/pl/aktualnosc-5163.html

Kontakt:

Muzeum Regionalne w Jaworze
ul. Klasztorna 6
59 – 400 Jawor
tel/fax 768702321
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www:muzeumjawor.pl

logo mr w j

 

Twierdza Kłodzko

Twierdza Kodzko 1

 

Twierdza Kłodzko jest jednym z najlepiej zachowanych obiektów architektury obronnej XVIII wieku. Potężna, górująca nad Kłodzkiem fortyfikacja widoczna praktycznie z każdej części miasta przyciąga turystów z całej Polski i zza granicy.
Wznosi się na Górze Zamkowej na której już w X wieku stał drewniany gród warowny, a następnie zamek.
Dzieje twierdzy są bardzo burzliwe. Liczne wojny i oblężenia sprawiały ze obiekt przechodził z rak do rąk, by ostatecznie trafić w ręce pruskie. To właśnie prusakom zawdzięcza swój obecny kształt. Fryderyk II sprowadza w XVIII w. do Kłodzka swych najlepszych fortyfikatorów. Pod okiem inżynierów powstaje donżon otoczony łańcuchem bastionów, kleszczy, redut, rawelinów.
To jednak nie koniec. Poza umocnieniami naziemnymi Fryderyk II zleca budowę podziemnych korytarzy kontrminerskiech. Kilkukilometrowa sieć korytarzy rozciąga się pod stokiem bojowym twierdzy. Zadaniem korytarzy miało być uniemożliwić oblegającym twierdzę podkopywanie się pod fortyfikację oraz wysadzanie w powietrze dział nieprzyjaciela ustawionych na stoku bojowym w czasie oblężenia twierdzy. Chodniki kontrminerskie w Kłodzku nigdy nie spełniły swej roli dzięki czemu możemy je dziś oglądać w doskonałym stanie.

Ceny Biletów w ramach tegorocznej akcji Dolny Śląsk  za pół ceny : 

Twierdza + Labirynt bilet normalny:        9 zł

Twierdza + Labirynt Bilet ulgowy:           7 zł

Twierdza LUB Labirynt bilet normalny:   6 zł

Twierdza LUB labirynt bilet ulgowy:        5 zł

Twierdza Kłodzko,
ul. Grodzisko 1,
57-300 Kłodzko

Tel. +48 74 867 34 68

www.twierdza.klodzko.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Centrum Kultury Zamek - Wystawa " Witkacy - Asymetryczna Dama"

Witkacy pastel


12 oryginalnych, pastelowych portretów Eugenii Wyszomirskiej wykonanych przez Witkacego w okresie 1933 - 1939r., 10 fotografii Witkiewicza z Wyszomirską oraz blisko 20 kopii listów i pocztówek Witkacego do Wyszomirskiej, składają się na wystawę "Witkacy - Asymetryczna Dama", którą do 30 października można zwiedzać w Centrum Kultury "Zamek". Za motyw przewodni wystawy obrano Asymetryczną Damę, a ściślej mówiąc, portrety Eugenii Wyszomirskiej, która przez lata była obiektem fascynacji Witkacego. Nietypowa uroda i nieregularne rysy twarzy modelki zaowocowały serią portretów, które po jej śmierci zostały przekazane do Muzeum Historii Katowic. Prace bardzo rzadko opuszczają rodzimą galerię, a we Wrocławiu, jak dotąd, nie były jeszcze nigdy prezentowane.

Oferta w ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny w dniach 21-23 października 2016:

Bilet na wystawę "Witkacy - Asymetryczna Dama"

Cena standardowa - 15zł
Cena na weekend za pół ceny  - 7zł

Zamek Lenica fot Wiesaw Jurewicz 

Najprawdopodobniej już w 1132 r. powstał w Leśnicy pierwszy zamek, będący siedzibą książęcą. Zmarł tu 7 grudnia 1201 r. Bolesław Wysoki, książę śląski, protoplasta linii książąt wrocławskich panujących na tym terenie do 1335 r.

Na przestrzeni swoich blisko 900. letnich dziejów zamek gościł licznych przedstawicieli rodów królewskich, książęcych, osobistości znane z kart historii. Obok ważnych dla dziejów Śląska i Polski postaci jak Bolesław Wysoki, Henryk Brodaty i jego żona Jadwiga, Henryk Pobożny, przebywał tu w 1348 r. król czeski i niemiecki (późniejszy cesarz) Karol IV, w 1563 r. Maksymilian II (w latach 1564-1576 cesarz), a w r. 1611 Maciej II. Przed bitwą pod Lutynią w 1757 r. pałac stał się kwaterą, dowództwa wojsk austriackich z ks. Karolem Lotaryńskim na czele, zaś po bitwie (5 grudnia) przebywał tu król pruski Fryderyk II, który wracał do tego miejsca jeszcze kilkakrotnie. W dobie napoleońskiej, podczas oblężenia Wrocławia (1806/7), w zamku kwaterowały wojska francuskie i bawarskie, w 1808 r. mieszkał tu ks. Hieronim Bonaparte, a w 1813 r. marszałek Michel Ney. W 1837 r. utworzono ordynację z dóbr Leśnicy, Mokrego i Ratynia, należącą do rodziny von Wylich und Lottum, która zarządzała nią do 1945 r. Ostatnim ordynatem i właścicielem zamku był baron Ludolf von Weltheim-Lottum. W czasie działań wojennych na terenie Dolnego Śląska w 1945 r. pałac nie uległ zniszczeniu.

Obecnie w obiekcie znajduje się siedziba Centrum Kultury „Zamek”. Korzystając z wyjątkowej lokalizacji Centrum Kultury cyklicznie organizuje duże wydarzenia plenerowe na terenach wokół Zamku, są to: zakorzeniona w mitologii słowiańskiej Noc Świętojańska (czerwiec), ogólnopolskie spotkania miłośników fantastyki Dni Fantastyki (przełom czerwca i lipca) czy średniowieczny Jarmark Jadwiżański (październik). W ciągu całego roku czynna jest galeria sztuki, w której można oglądać wystawy malarstwa, grafiki, ilustracji oraz fotografii.

Centrum Kultury "Zamek",
pl. Świętojański 1,
54-076 Wrocław

www.zamek.wroclaw.pl

71 349 32 81, 71 349 35 36

ck zamek

Muzeum Historii i Militariów, Jelenia Góra

 

Początki ekspozycji sięgają połowy lat 70. ubiegłego stulecia, kiedy w Cieplicach Śląskich powstała Wojskowa Izba Pamięci koła ZBOWiD przy zakładach „Fampa”. Pierwszym miejscem, gdzie gromadzono i przechowywano zabytki, był budynek przy ul. Staromiejskiej 8, należący do Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Cieplicach Śląskich. Na przylegającym do niego placu zgromadzono wówczas ciężki sprzęt wojskowy (m.in. czołg T 34-85, wyrzutnię rakiet BM 13 „Katiusza”, działa plot. i ppanc.), łącznie 19 eksponatów – stanowiących do dzisiaj trzon ekspozycji. Większość sprzętu trafiła do Jeleniej Góry za sprawą ppłk rez. Czesława Buniewicza, którego można określić mianem twórcy Wystawy Broni Ciężkiej w Jeleniej Górze.

Przez 16 lat eksponaty znajdowały się pod opieką wojska. Taki stan rzeczy trwał do chwili rozwiązania JW 2773 w 2001 r. W 1993 r. JW 2773 przekazała na ekspozycję Broni Ciężkiej kolejne eksponaty, m.in. transporter opancerzony BTR 152, stację radiolokacyjną Son 9A, zespół prądotwórczy APG 15 M.

W październiku 2001 roku w obrębie Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze powstał nowy oddział – Skansen Uzbrojenia Wojska Polskiego, który przejął opiekę nad istniejącą ekspozycją i podjął starania o poszerzenie jej o nowe eksponaty. Od 2004 roku Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze przejęło od Agencji Mienia Wojskowego budynek byłego biura przepustek JW 2773, który po adaptacji na potrzeby muzealne stał się siedzibą Skansenu Uzbrojenia Wojska Polskiego. Latem 2005 roku ekspozycja Broni Ciężkiej wzbogacona została o nowe eksponaty: wyrzutnię rakiet kierowanych SPU 2P25M1 z przeciwlotniczego zestawu rakietowego KUB, przekazaną przez CSSP Koszalin dzięki decyzji ówczesnego Ministra Obrony Narodowej Jerzego Szmajdzińskiego oraz cztery armaty (1x ZIS 2M wz. 1943 kal. 57 mm, 2 x ZIS 3 wz. 1942 kal. 76,2 mm, 1 x armata plot. wz. 1939 kal. 37 mm) przekazane jako depozyt Muzeum Militariów – oddziału Muzeum Miejskiego Wrocławia.

 Ceny biletów podczas akcji Dolny Śląsk za pół ceny w dniach 21-23 października 2016:
- normalny: 3,50  zł
- ulgowy:      2 zł

MUZEUM HISTORII I MILITARIÓW
ODDZIAŁ MUZEUM KARKONOSKIEGO
W JELENIEJ GÓRZE

Instytucja Samorządu Województwa Dolnośląskiego
ul. Sudecka 83, 58-500 Jelenia Góra

Tel: 75 61 62 682
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  www.militaria-muzeum.pl

 

 

Dom Hauptmannów, Szklarska Poręba

 dom Hauptmanw

 

We wrześniu 1890 r. bracia Carl i Gerhart Hauptmannowie, w czasie wycieczki po górach, ujrzeli wiejski dom, położony na zboczu malowniczej doliny. Zachwyceni urokliwym widokiem podjęli decyzję o jego kupnie. Po przebudowie zamieszkali w nim w 1891 r. wraz ze swymi rodzinami. Gerhart mieszkał tu niedługo, wyprowadził się w 1895 r., później osiadł w pobliskim Jagniątkowie. Carl pozostał do śmierci w 1921 r.
Dom Carla i Gerharta Hauptmannów dał początek kolonii artystycznej w Szklarskiej Porębie. Po śmierci Carla Hauptmanna wdowa po nim przeniosła się do Berlina odstępując dom gminie. Budynek pełnił funkcję izby pamięci po pisarzu i miejsca spotkań grupy folklorystycznej. Prezentowane były tutaj prace artystów mieszkających w Szklarskiej Porębie również wystawy, powstałego w 1922 r., Stowarzyszenia Artystów Świętego Łukasza w Szklarskiej Porębie.Po II wojnie światowej Dom Carla i Gerharta Hauptmannów kilkakrotnie zmieniał użytkowników. W związku z faktem, że jego przedwojenne losy łączyły się z literaturą, po wojnie stał się Domem Pracy Twórczej Związku Literatów Polskich.Pomysł utworzenia muzeum w Szklarskiej Porębie zrodził się w momencie, kiedy trzeba było rozwiązać problem popadającego w ruinę obiektu. Budynek nie wyglądał atrakcyjnie i był zbyt mały, żeby pełnić funkcję domu wczasowego, jednocześnie funkcjonował w świadomości mieszkańców i władz jako dom pisarza, który przetłumaczył „Chłopów” Reymonta. W maju 1987 r. władze Szklarskiej Poręby zaoferowały Muzeum Okręgowemu w Jeleniej Górze (obecnie Muzeum Karkonoskie) przejęcie obiektu.Uroczyste otwarcie muzeum w Szklarskiej Porębie nastąpiło 21 lutego 1995 r. W 2001 r. placówka otrzymała nową nazwę Dom Carla i Gerharta Hauptmannów, oddział Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Na posesji ustawiono odrestaurowany pomnik nagrobny Carla Hauptmanna, zaś na fasadzie budynku umieszczono tablicę upamiętniająca obu pisarzy.

 

W ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny w dniach 21-23 października 2016 zapraszamy do zwiedzania muzeum w promocyjnych cenach.

 Ceny biletów podczas akcji:

Bilet normalny-  3,50 PLNBilet ulgowy    -  2 PLN

 

Dom Carla i Gerharta Hauptmannów – Muzeum Karkonoskie
11 Listopada 23

58-580 Szklarska Poręba,

tel. 75 717 26 11

 http://www.domhauptmannow.pl/

Zamek Bolków

bolkw 1

 

Burzliwe dzieje Zamku Bolków rozpoczęły się pod koniec XIII wieku. Przez ponad sto lat pozostawał on we władaniu kolejnych książąt piastowskich, pełniąc odpowiedzialną funkcję skarbca. Następnie obiekt zmieniał właścicieli co kilkadziesiąt lat. Był w tym czasie wielokrotnie oblegany, przechodził też przebudowy, przystosowujące go do zmieniających się funkcji. Do naszych czasów przetrwała dwudziestopięciometrowa, charakterystyczna wieża zamkowa, górująca nad okolicą. Zbudowano ją na planie koła, ale w kierunku południowo-zachodnim nadano kształt klina (tzw. dziób). Miał on chronić budowlę przed ostrzałem artyleryjskim, powodując ślizganie się kul i jednocześnie wzmacniając ściany. Ponadto w wieży znajdował się głęboki loch głodowy, do którego wtrącano skazańców. Pozostawieni losowi, zwykle
przeżywali około tygodnia. Ci obdarzeni szczególną wolą przetrwania, zlizywali wodę z murów, znacząco przedłużając swoje cierpienia. Mimo iż opuszczony na niemal dwa wieki obiekt wyraźnie podupadł, to dziś stanowi niemałą atrakcję turystyczną. Dzieje się to głównie za sprawą pasjonatów, nawiązujących do rycerskiego dziedzictwa zamku. Odbywają się tu festiwale i turnieje, przez cały rok można podziwiać ekspozycję muzealną i cieszyć się wspaniałym widokiem na okolicę. Swoje miejsce Zamek Bolków znalazł również w literaturze, muzyce i filmie.

 

W ramach akcji Dolny Śląsk za poł ceny w dniach 21-23 października 2016 zapraszamy  do  zwiedzania Zamku z 50 % rabatem.

Muzeum Zamek w Bolkowie,
Odział Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.
Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Ul. Zamkowa 1
59-420 Bolków
tel/fax: 075 7413297
tel. kom. 699994256

www.zamek-bolkow.info.pl

logo bolkw

Pałac Krobielowice- pole golfowe

 pole golfowe

 

Pałac Krobielowice to renesansowo- barokowy obiekt leżący na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy, jedynie 20 km od Wrocławia. Niegdyś rezydencja zwycięzcy w bitwie pod Waterloo z Napoleonem Feldmarszałka Gebharda Leberechta von Blucher, obecnie hotel, restauracja, ośrodek konferencyjno- eventowy i pole golfowe. Pałac należy do Europejskiego Szlaku Zamków i Pałaców i jest otwarty dla zwiedzających

 

Oferta w ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny 2016

-21/23.10.16    - wejście na pole golfowe dla 1 osoby (100,00 zł/cały dzień)- cena promocyjna 50,00 zł

Pałac Krobielowice
Krobielowice 21
55-080 Kąty Wrocławskie

tel. 71 3166114
www.palackrobielowice.com
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


logo krobielowice

Zamek Międzylesie

 Midzylesie WJO8150 7OK  min

Zamek Międzylesie

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do 700 letniego Zamku w Międzylesiu w którym oferujemy Naszym Gościom: zwiedzanie zamku, salę balową i krużganek, barokową restaurację, szlachecką kuchnię, 2 sale konferencyjne, 2 sale myśliwskie, pokoje 2-3 osobowe, apartamenty, internet bezprzewodowy Wi-Fi, przestronny dziedziniec zamkowy, monitorowany parking oraz garaże.

Naszym gościom zapewniamy przyjemny odpoczynek w zamkowej atmosferze. Znajdziecie Państwo u nas profesjonalną i dyskretną obsługę a jednocześnie kameralny i zamkowy klimat. Organizujemy niezapomniane wesela, uroczystości rodzinne, szkolenia i konferencje oraz imprezy integracyjne w pomieszczeniach zamkowych a także na głównym dziedzińcu dla grup do 150 osób

Ilość miejsc noclegowych: 52

700 – letni zespół zamkowo-pałacowy oferuje:

-zwiedzanie Zamku w dzień i w nocy „z duchami”
-smaczną, obfitą, szlachecką kuchnię
-noclegi w pokojach i w apartamencie
-salę zabaw dla dzieci
-sale: balową, restauracyjną, myśliwskie i konferencyjne

Restauracja czynna od 12.00

OFERTA W RAMACH TEGOROCZNEJ AKCJI DŚ ZA PÓŁ CENY  w dniach 21-23 października   OFERUJEMY  zniżkę 50 % na :

Zwiedzanie dzienne zamku 
Cena podczas akcji :
Bilet normalny    - 7,50
 zł 
Bilet ulgowy       - 6 zł  (dla dzieci i młodzieży do 18 lat, studentów, emerytów i rencistów)


Gra ESCAPE – Ucieczka z Zamku
Cena podczas akcji :  50 zł 


Kontakt
Zamek Międzylesie Sp. z o.o. Sp.Komandytowa
Plac Wolności 42
57-530 Międzylesie
telefon kontaktowy 665 00 00 55 lub 796 00 00 55
www.zamekmiedzylesie.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Muzeum Karkonoskie, Jelenia Góra

3 Chata Karkonoska

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze jest pieknym, zmodernizowanym obiektem dostepnym dla wszystkich gości, których interesuje przeszłość i tradycje Kotliny Jeleniogórskiej.Na stałych czterojęzycznych wystawach: "Z historii Jeleniej Góry i regionu" oraz "Szkła artystycznego" udostępniamy dwa tysiące najcenniejszych obiektów. Kolejne dwa tysiące prezentujemy w formie multimediów. Filmy, prezentacje, gry komputerowe uzupełniaja wiedzę o zabytkach i historii regionu. Na najmłodszych gości czeka film o historii miasta oraz inne atrakcje w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni. Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze to jedna z najważniejszych ofert turystycznych regionu.


Podczas weekendu 21-23 października 2016 w ramach akcji Dolny Śląsk za pół ceny ,

ceny biletów na wystawy stałe :

" Z historii Jeleniej Góry i regionu" oraz

" Szkło artystyczne" zostaną obniżone o 50%

****
Muzeum Karkonoskie
w Jeleniej Górze
Instytucja Kultury Samorządu
Województwa Dolnośląskiego
ul. Jana Matejki 28
58-500 Jelenia Góra

Sekretariat – Tel./fax 75 64 550 73, 75 75 234 65
Recepcja – Tel. 75 64 550 71
Dział Oświatowy – Tel. 75 64 550 78

http://www.muzeumkarkonoskie.pl/


logo i dolny slask

 

Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim

KamieniecWJP 2570

 

Neogotycki Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim jest jedną z największych tego typu budowli w Europie. Został wzniesiony z inicjatywy niderlandzkiej królewny, Marianny Orańskiej, jako jej letnia rezydencja. Projekt obiektu wykonał wybitny niemiecki architekt – Karl Friedrich Schinkel.

Budowa Pałacu trwała 33 lata i pochłonęła równowartość trzech ton złota. Po wojnie został on zdewastowany, ograbiony z wszelkich kosztowności oraz podpalony przez żołnierzy Armii Czerwonej.

Teraz powoli odzyskuje swój blask.
Od 1 maja 2013 roku pałac został ponownie udostępniony dla zwiedzających.

 

Oferta w ramach tegorocznej akcji Dolny Śląsk za pół ceny 2016 aktualna w dniach 21 -23 października .

Trasa turystyczna, którą zwiedza się z przewodnikiem trwa około 1,5 godziny. Program obejmuje zwiedzanie tarasów, oficyn pałacowych, wystawy multimedialnej oraz tarasu widokowego.
Zwiedzanie pałacu rozpoczyna się co godzinę od 10 do 17.

Bilety do nabycia w kościele poewangielickim (ulica Zamkowa 6) 15 minut przed pełną godziną.
Kasa czynna od 9.30 do 17.00.

Ceny biletów:

BILET NORMALNY: 25 zł / 12,50 zł w trakcie akcji
BILET ULGOWY:     15 zł / 7,50 zł w trakcie akcji 

W sprawie rezerwacji biletów, organizacji wycieczek oraz uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Punktem Informacji Turystycznej:

74 637 01 67
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UL. ZAMKOWA 9

57-230 KAMIENIEC ZĄBKOWICKI

www.palacmarianny.com.pl

 www.facebook.com/PalacMarianny

 

Park Miniatur Minieuroland, Kłodzko

Minieuroland 1

 Minieuroland w Kłodzku to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które łaczy park miniatur z przepiękną architektórą terenów zielonych, tworzących aboretum.Otwarty w lipcu 2015 roku jest jedną z największych atrakcji turystycznych Ziemi Kłodzkiej. Na powierzchni 20 tys. m2 znajduje się ponad 40 makiet przedstawiających najciekawsze budowle z Polski, Europy i świata. Miniatury są wyeksponowane w otoczeniu niezwykłego świata roślin- pachnących kwiatów, wyszukanych i unikalnych gatunków drzew oraz krzewów sprowadzonych z najlepszych szkółek ogrodniczych z Polski, Holadndii i Belgii. Założenie parkowe zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół jest idealnym miejscem do relaksu, wypoczynku i ciekawego spedzenia czasu z rodziną. Dla najmłodszych został przygotowany jeden z najwiekszych placów zabaw w regionie.
Od czerwca do końca października odbywa się tutaj największa kwiatowa impreza na Dolnym Śląsku- Festiwal Kwiatów Minieuroland 2016. Przepiękne unikatowe kwiaty w ilości ponad 50 tysięcy sztuk stanowią baśniową scenerię dla misternie wykonanych makiet. Arboretum zaprojektowane z wielką dbałością o każdy detal, zaprasza do krainy piękna, spokoju i harmonii.

W ramach akcji promocyjnej „Dolny Śląsk za Pół Ceny” obniżeniu o 50% w stosunku do ceny cennikowej ulegnie cena biletu wstępu do Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku.

 

W ramach współpracy z Dolnośląską Organizacją Turystyczną od godziny 17.00 dnia 21.10.2016 r.
do 23.10.2016 w godzinach otwarcia obiektu bilety wstępu będą wynosiły:


    bilet normalny: 9,50 zł/os.
    bilet ulgowy: 8,50 zł/os.
    bilet rodzinny: 30 zł
    bilet grupowy: 7,50 zł/os.


Bilet ulgowy przysługuje:
    dzieciom, młodzieży, studentom (po okazaniu legitymacji uczniowskiej lub studenckiej),
    seniorom, emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom (po okazaniu dokumentu uprawniającego do zniżki oraz posiadającym orzeczenie Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności lub Legitymację Osoby Niepełnosprawnej)

Bilet grupowy przysługuje:
    grupom powyżej 15 osób + 1 opiekun wstęp wolny (dla grupy zorganizowanej minimum 15-osobowej)

Bilet rodzinny przysługuje:
    rodzicom lub opiekunom z dzieci i upoważnia do wstępu 4 osoby, w tym maksymalnie 2 osoby dorosłe. Dla każdej kolejnej osoby należy kupić odpowiedni bilet.

 

Park Miniatur MINIEUROLAND
Ul. Noworudzka 11, 57-300 Kłodzko
Tel.: 792-444-333
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.facebook.com/minieuroland/            www.minieuroland.pl

 Logo Minieuroland

Sztolnie Walimskie

Sztolnie 3 kopia

 Od 1943 roku w rejonie Gór Sowich Niemcy prowadzili zakrojone na szeroką skalę  prace budowlane pod wspólnym kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). Budowa nie została nigdy ukończona, a jej pozostałością jest szereg podziemnych kompleksów i budowli naziemnych do dziś owianych mgłą tajemnicy co do ich przeznaczenia.Zapraszamy do zwiedzania jednego z najbardziej zagadkowych obiektów militarnych- "Sztolni Walimskich"w miejscowości Rzeczka w gminie Walim.

 W dniach 21-23 października 2016 w ramach akcji " Dolny Śląsk za Pół Ceny" zapraszamy Państwa do zwiedzania sztolni w promocyjnej cenie.

 Ceny obowiazujące w dniach 21-23.10.2016

Bilet normalny - 7 zł

Bilet ulgowy     - 6 zł

Sztolnie Walimskie
ul. 3- Maja 26
58-320 Walim

Obiektem  zarządza:

Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu
ul. Kościuszki 2
58-320 Walim
Tel.: 74 84 57 230

 

 

 

Zamek Grodno

Zamek Grodno 2
Jedną z osobliwości Dolnego Śląska jest Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim w gminie Walim- perełka wśród średniowiecznych warowni. Wybudowana na szczycie wzniesienia Choina, góruje nad malowniczą Doliną Bystrzycy Swidnickiej. Zamek był na przestrzeni stuleci wielokrotnie przebudowywany i modernizowany, stąd też w starych murach odnaleźć można pozostałości różnych stylów architektonicznych.


W dniach 21-23  października 2016   Zamek Grodno  włącza się w akcję  pn. „Dolny Śląsk za pół ceny”.

W dniach tych obowiązują bilety:


Zamek Grodno
bilet normalny: 6 zł
bilet ulgowy: 5 zł

 W sprawie zwiedzania Zamku Grodno

Tel. 74 845 33 60

Kom.: 723 973 354
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

www.zamekgrodno.pl

 

Obiektem  zarządza:

Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu
ul. Kościuszki 2
58-320 Walim
Tel.: 74 84 57 230
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach - Zdroju

 

 

 

 

 

 

 

 

 Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju mieści się w jedynym zachowanym w Polsce młynie papierniczym, którego powstanie datuje się na rok 1605. Unikatowa papiernia tworzy bezcenny w skali Europy zabytek techniki, który decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 roku uzyskał status pomnika historii.
W tym miejscu były i są wytwarzane papiery czerpane, wg techniki opracowanej w średniowieczu. Niegdyś młyn odgrywał istotną rolę kulturotwórczą; arkusze z Dusznik wykorzystywano do drukowania książek, spisywania dokumentów. Na dusznickie papiery uczeni przelewali swą wiedzę, a artyści tworzyli na nich liczne dzieła. Dziś arkusze z dusznickiego młyna wykorzystywane są do sporządzania okolicznościowych pism, dyplomów, zaproszeń, papeterii oraz pamiątek świadczących o papierniczych tradycjach Dolnego Śląska.
Niezwykłą atrakcją czekającą tu na zwiedzających jest czerpalnia, w której odbywają się pokazy czerpania papieru wg techniki opracowanej w XIII stuleciu. Najodważniejsi sami mogą wczuć się w rolę średniowiecznego papiernika i własnoręcznie wykonać arkusze, które staną się wyjątkową pamiątką z pobytu w historycznym młynie papierniczym.
Obiekt został przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową www.muzeumpapiernictwa.pl

 

W ramach akcji oferujemy : 

Bilet normalny :                                                                                                       6 zł
Bilet ulgowy ( uczniowie, studenci, nauczyciele, emeryci i rencisci) :                       5 zł
Bilet grupowy ( osoby dorosłe powyżej 10 osób w grupie):                                     6 zł od osoby
Warsztaty papiernicze:                                                                                            6 zł
Usługa przewodnicka:                                                                                           20 zł


 

 

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju
ul. Kłodzka 42
57-340 Duszniki-Zdrój
tel. 74 862 74 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.muzpap.pl
www.muzeumpapiernictwa.pl

logo duszniki 

Termy Cieplickie, Jelenia Góra

MOS 0546  Kopia 1

Termy Cieplickie
Termy Cieplickie to nowoczesny kompleks basenów i SPA przygotowany z myślą o całych rodzinach. Dzieki wielu atrakcjom zarówno entuzjaści sportu, zabawy jak i wypoczynku znajdą tu coś dla siebie. Blisko 1200m2 powierzchni lustra wody, wygodne szatnie, bezpłatny parking gwarantują komfortowe warunki wypoczynku. Położenie u podnóża Karkonoszy oraz bliskość dwóch zabytkowych parków stanowi doskonałą lokalizację.

OFERTA USŁUG PODLEGAJĄCA 50% ZNIŻCE W DNIACH 
21-23.10. 2016 start piątek godz. 17:00

Bilet normalny + SPA na cały dzień

- cena standardowa: 75,00 zł, cena promocyjna: 37,50 zł

Bilet normalny na cały dzień

- cena standardowa: 63,00 zł, cena promocyjna: 31,50 zł

Bilet ulgowy S + SPA na cały dzień

- cena standardowa: 60,00 zł, cena promocyjna: 30,00 zł

Bilet ulgowy S na cały dzień

- cena standardowa: 48,00 zł, cena promocyjna: 24,00 zł

Bilet ulgowy D na cały dzień

- cena standardowa: 38,00 zł, cena promocyjna: 19,00 zł

Bilet rodzinny + SPA na cały dzień (2 osoby dorosłe + 2 dzieci w wieku 4-15 lat; wstęp do strefy SPA tylko dla osób dorosłych)

- cena standardowa: 188,00 zł, cena promocyjna: 94,00 zł

Bilet rodzinny na cały dzień (2 osoby dorosłe + 2 dzieci w wieku 4-15 lat)

- cena standardowa: 163,00 zł, cena promocyjna: 81,50 zł


Termy Cieplickie Sp. z o.o.
ul. Park Zdrojowy 5, 58-560 Jelenia Góra
tel. BOK 757546901
tel. Marketing 757546931
www.termycieplickie.pl
email BOK: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
email Marketing: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo poziom termy ceplickie granatowy wersja1

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

Fot. Mariusz Sitowski

 

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku to placówka, która zajmuje się przede wszystkim ochroną dziedzictwa kultury technicznej na terenie Śląska oraz działalnością dydaktyczną i naukową. Cele realizowane są poprzez ochronę posiadanego zbioru, opracowanie ekspertyz i dokumentacji, a także konserwację oraz rewitalizację historycznych obiektów przemysłowych.
Misja Muzeum realizowana jest również przez organizację wydarzeń o charakterze kulturalnym ( Gala Parowozów- Zlot Zabytkowych Lokomotyw, Festiwal Zabytków Techniki, Diesel Fest) oraz edukacyjnym (Przemysłowe Miasto Dzieci), mających na celu promocję idei ochrony zabytków techniki.

Muzeum jest także organizatorem przejazdów RETRO, prowadzonych po najciekawszych trasach Dolnego Śląska, zabytkowym parowozem TKt 48-18.
Do tej pory zorganizowano przejazdy do Kudowy Zdroju, Szklarskiej Poręby, Wrocławia, Wałbrzycha, Głuszycy czy Strzegomia. Ciekawą inincjatywą były również weekendowe przejazdy na trasie Jaworzyna Śląska - Świdnica- Krzyżowa- Świdnica- Jaworzyna Śląska, które cieszyły się dużym zaintersowaniem.

 

W ramach akcji Dolny Śląsk za Pół Ceny oferujemy przejazdy po Trasie Parowozowej

Promocyjna cena przejazdu - 5 zł

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
ul. Towarowa 4
58-140 Jaworzyna Śląska

tel.: +48 74 63 74 330
kom.: +48 692 407 401

 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://muzeumtechniki.pl/

Winterpol, Karpacz

MRX 7117Stacja narciarska Winterpol Karpacz znajduje się w centrum Karpacza przy ul. Turystycznej u podnóża wysokich szczytów Karkonoszy. W sezonie jesiennym wyciąg funkcjonuje dla turystyów pieszych i rowerowych dla ktorych to stanowi idealną alternatywę w skróceniu drogi na Śnieżkę i na inne trasy turystyczne Karkonoszy. Podróżując wyciągiem możemy podziwiać piękne górskie panoramy oraz obcować z przyrodą. Wyciąg dla turystów pieszych i rowerowych czynny jest codziennie od godziny 08:30 do 17:00.

Spółka Winterpol właściciel stacji Narciarskiej Winterpol Karpacz Biały Jar zobowiazuje się do udzielenia rabatu 50% w ramach akcji "Dolny Śląsk za pół ceny" w terminie 21-23 października 2016 na usługi związane z przewozem osób wyciągiem zlokalizowanym w Białym Jarze.

    
CENNIK DLA AKCJI "DOLNY ŚLĄSKA ZA PÓŁ CENY" - 21-23.10.2016    

    
BILETY/ KARNETY                NORMALNY            ULGOWY* / GRUPOWY **
Bilet wjazdowy (w górę)                       5,50 zł                              4,00 zł
Bilet zjazdowy (w dół)                          4,50 zł                             3,50 zł
Bilet w dwie strony                              7,00 zł                             5,00 zł

1)    Ceny podane są w PLN i zawierają podatek VAT        
2)    Dzieci do lat 7 jeżdżą bezpłatnie        
3)    * bilet ulgowy przysługuje dzieciom i młodzieży od 8 do 18 lat, osobom niepełnosprawnym po okazaniu legitymacji  oraz seniorom (kobiety 60lat, mężczyźni 65lat)         
4)    **  bilet grupowy przysługuje grupie powyżej 20 osób      

 

Adres placówki, w której będą realizowane rabaty:

Winterpol Karpacz Biały Jar
ul. Turystyczna 5
58-540 Karpacz
tel.: 074 866 04 31
www.winterpol.euJoka rent a car

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wypożyczalnia samochodów JOKA powstała jako rodzinna spółka w roku 1993 i zajmuje się świadczeniem usług typu wynajem samochodów osobowych. Wypożyczalnia specjalizuje się w ofercie wynajmu krótkoterminowego, skierowanej do klientów indywidualnych, oraz w ofercie wynajmu długoterminowego, dopasowanej do konkretnych potrzeb firm różnych branży.
Oferując Państwu swoje wieloletnie doświadczenie, rzetelność, fachową pomoc i profesjonalną obsługę zapraszamy do wynajmu samochodów osobowych w oddziałach JOKA Wynajem Samochodów.

 
Oferta akcji „DOLNY ŚLĄSK ZA PÓŁ CENY 2016” JOKA RENT A CAR WROCŁAW

Grupa B:                 Nissan Micra,  Opel Corsa ,  Ford Fiesta - w cenie 74,50 PLN za dobę
Grupa C :                Kia Ceed,  Skoda Rapid , Ford Focus, Opel Astra - w cenie 84,50 PLN za dobę

Zapraszamy do składania rezerwacji na hasło „DOLNY ŚLĄSK ZA PÓŁ CENY”:
- osobiście w siedzibie naszej firmy JOKA RENT A CAR WROCŁAW ul. Kościuszki 34, w godzinach 09:00 - 17:00
- telefonicznie +48 71 781 81 88, +48 601 54 53 69,
- pisemnie e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. na hasło „DOLNY ŚLĄSK ZA PÓŁ CENY”

Opłaty dodatkowe:

 • wynajem i/lub zwrot samochodu w godzinach 9:00 – 17:00 w dniach trwania akcji
 •  nawigacja GPS, opłata jednorazowa w kwocie 18,45 PLN
 •  fotelik dla dziecka, opłata jednorazowa w kwocie 12,30 PLN

Ceny zawierają podatek VAT -23%

Informacje dodatkowe:

 • Odbiór i zwrot pojazdu następuje w siedzibie firmy JOKA RENT A CAR
 •  Brak możliwości wyjazdu poza granicę kraju
 •  Samochód przekazany zostanie z pełnym zbiornikiem paliwa, Najemca zobowiązany jest do zwrotu pojazdu ze stanem paliwa 1/1.
 •  W dniu odbioru pojazdu należy przedłożyć kartę kredytową/debetową w celu zablokowania depozytu na czas wynajmu

 Wynajem realizowany jest zgodnie z „Ogólnymi Warunkami Wynajmu JOKA RENT A CAR”
 Tabela cennika przedstawia przykładowe modele samochodów dostępnych w naszej flocie, rezerwacja pojazdu dotyczy danej grupy pojazdów a nie konkretnego modelu
 Rezerwację należy składać w siedzibie firmy, telefonicznie 71/781-81-88;
601-54-53-69, lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. na hasło „DOLNY ŚLĄSK ZA PÓŁ CENY”
Zawarte powyżej ceny zostały pomniejszone o 50% zgodnie z regulaminem akcji.


JOKA Kamiński Sp. J.
Al. Korfantego 9
40-005 Katowice
Tel/fax. +48 32 350 14 50
+48 32 203 74 40
+48 32 259 91 76
Regon: 273604261
KRS: 0000191397
NIP: 643-14-75-679


logo joka 1